تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

خراب شدن ماشین لباسشویی یک معضل بزرگ برای افراد خانواده است. زیرا شستن لباس ها با دست کار خسته کننده ای است و لطافت را از پوست دست ها می گیرد. یکی از دلایل خراب شدن ماشین لباسشویی، خرابی شیر برقی آن است. ما در این مقاله قصد داریم درباره تعویض شیربرقی یا اکواستاپ ماشین لباسشویی بوش برای شما بگوییم.

همچنین شما می توانید از مجموعه تعمیرات بوش، مرکز تعمیر لوازم خانگی بوش در اصفهان، برای تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی بوش در اصفهان کمک بگیرید.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

شیربرقی یا ماشین لباسشویی بوش چیست و چه کاربردی دارد؟

شیر برقی یا اکواستاپ یک قطعه الکترومکانیکی است. وظیفه این قطعه کنترل ورود آب به دستگاه است که به این صورت عمل می کند:

 • مرحله اول: موقعی که در ماشین لباسشویی بوش برنامه ای اجرا می کنید، فرمان آبگیری از برد دستگاه به شیر برقی یا اکواستاپ ارسال می شود. اتصال جریان ورودی آب توسط شیر برقی که به آب شهر وصل است انجام می شود. این آب اول به محفظه جاپودری می رود. سپس به دیگ ماشین لباسشویی می ریزد.
 • مرحله دوم: در ماشین لباسشویی یک حسگر هیدروستات تعبیه شده است. این قطعه کنترل کننده میزان آب ورودی است. به این صورت که موقعی که آب کافی به دیگ وارد می شود، حسگر فعال می شود. حسگر فعال شده به برد الکترونیکی اطلاع رسانی می کند و برد به شیر برقی فرمان می دهد که آب قطع شود.

حال که نحوه عملکرد شیر برقی را متوجه شدید، پس قابل درک است که موقعی که در آبگیری دستگاه خللی ایجاد شد به خرابی شیر برقی شک کنید. اگر از خرابی شیر برقی مطمئن شدید، می توانید برای تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی بوش در اصفهان از مجموعه تعمیرات بوش کمک بگیرید.

شیر برقی یا اکواستاپ ماشین لباسشویی بوش از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

اکواستاپ ماشین لباسشویی بوش

شیر برقی از قطعات مختلفی تشکیل شده است. این قطعات عبارتند از:

 • بوبین و لاستیک دیافراگم
 • مجاری ورودی آب و ترمینال
 • لاستیک های آب بندی
 • مجرا و سوراخ خروجی آب
 • وزنه پیستون و فنر
 • محفظه فشار
 • سیم پیچ و اهرم آهنی
 • فیلتر خروجی آب
 • لاستیک شیطانک

از آنجایی که تعداد قطعات شیر برقی زیاد است و تشخیص خرابی سخت می باشد، بهتر است برای تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی بوش در اصفهان از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. مجموعه تعمیرات بوش آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در این زمینه می باشد.

انواع شیربرقی یا اکواستاپ ماشین لباسشویی بوش

اولین قدم برای تعویض اکواستاپ ماشین لباسشویی بوش، تشخیص نوع آن است. زیرا برای جایگزین کردن، بایستی قطعه نو همانند قطعه قدیمی باشد. انواع شیر برقی عبارتند از:

 • شیر برقی تکی
 • شیر برقی دوقلو
 • شیر برقی سه قلو

خرابی شیربرقی یا اکواستاپ ماشین لباسشویی بوش به چه صورت است؟

کمی قبل تر، قطعات شیر برقی را به شما معرفی کردیم. ممکن است خرابی شیر برقی به خرابی یکی از این قطعات مربوط باشد. این خرابی ها عبارتند از:

 • شیلنگی در مسیر پمپاژ آب وجود دارد. ممکن است این شیلنگ پاره یا سوراخ شده باشد. اگر اینطور بود آن را تعویض کنید.
 • ممکن است اهرم یا لاستیکی که در سر اهرم وجود دارد دچار ساییدگی شده باشد یا خراب شده باشد. در این صورت بایستی آن ها را تعویض کنید.
 • در مسیر شیر ورودی دستگاه، یک فیلتر وجود دارد. ممکن است این فیلتر با شن ریزه یا رسوب مسدود شده باشد. در صورتی که فیلتر قابل تمیز کردن است آن را تمیز کنید. اگر انسداد خیلی زیاد است یا به فیلتر آسیب رسیده است آن را تعویض کنید.
 • خم شدن، پارگی و نشتی شلنگ ورودی آب، آب رسانی به شیر برقی را مختل می کند.
 • گاهی اوقات حتی هنگام خاموش بودن ماشین لباسشویی هم آب وارد ماشین لباسشویی می شود. این ایراد می تواند بر اثر خرابی فنر یا لاستیک سر اهرم یا لاستیک دیافراگم باشد.
 • گاهی اوقات خرابی شیر برقی به اختلال در برق رسانی به آن مربوط است. اگر مشکلی در برق رسانی به شیر برقی وجود داشته باشد احتمال سوختگی بوبین وجود دارد. برای تست سلامت بوبین از اهم متر استفاده می شود.
 • همانطور که گفتیم شیر برقی فرمان خود را از برد الکترونیکی می گیرد. پس خرابی برد الکترونیکی هم عملکرد شیر برقی را مختل می سازد.

همانطور که دیدید خرابی شیر برقی کمی پیچیده است. پس بهتر است عیب یابی و تعویض به دست یک متخصص انجام شود. شما عزیزان می توانید برای تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی بوش در اصفهان با مجموعه تعمیرات بوش تماس بگیرید.

تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی بوش به چه صورت است؟

تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی بوش

برای تعویض شیر برقی یا آکواستاپ اولین قدم قطع کردن برق دستگاه و شیر ورودی آب است. سپس باید پیچ های پنل بالایی را باز کنید و پنل را به عقب بکشید و بردارید. حال به شیر برقی اشراف دارید. شیر برقی را از نظر وجود نشتی بررسی کنید. اگر از خرابی شیربرقی اطمینان حاصل کردید، تمام اتصالات یعنی سوکت ها، سیم ها و شیلنگ ها که با بست محکم شده اند را باز کنید.

شیر برقی را جدا کنید. دقت کنید در برخی مدل ها شیر برقی با پیچ متصل شده است. شیربرقی جدید را جایگزین کنید. سوکت ها، سیم ها و شلنگ ها را دوباره سر جای خود ببندید. پنل را سر جای خود بگذارید. پیچ های پنل را ببندید. برای تست شیربرقی، شیر آب ورودی را باز کنید و یک برنامه انتخاب کنید تا عملکرد شیر برقی را بررسی کنید.

برای افزایش عمر شیربرقی یا اکواستاپ ماشین لباسشویی بوش چه باید کرد؟

قطعا استفاده درست از هر وسیله ای عمر آن را افزایش می دهد. شما می توانید با رعایت برخی نکات، عمر شیربرقی را افزایش دهید تا کمتر نیاز به تعویض اکواستاپ ماشین لباسشویی بوش داشته باشید. این نکات عبارتند از:

 • شیر ورودی آب نباید تا انتها باز شود. زیرا فشار زیاد آب به شیر برقی آسیب می زند.
 • از فیلتر استفاده کنید تا از رسوب املاح جلوگیری کنید.
 • به ارورهای دستگاه توجه داشته باشید که در اسرع وقت مشکل های ماشین لباسشویی را رفع کنید. زیرا خرابی یک قطعه ممکن است به دیگر قطعات نیز آسیب برساند.

هزینه تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی بوش

برای تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی، نیاز به یک شیربرقی نو دارید که قیمت آن با توجه به مدل، جنس و برند آن متفاوت است. همچنین بایستی هزینه ایاب ذهاب، عیب یابی و دستمزد تعویض را بپردازید.

کلام آخر….

اگر می خواهید عیب یابی و تعویض شیربرقی به درستی انجام شود، بهترین راه کمک گرفتن از یک تعمیرکار متخصص است. زیرا انجام این کار بدون مهارت کافی ممکن است باعث آسیب به دیگر قطعات دستگاه شود. شما عزیزان می توانید برای تعویض شیربرقی ماشین لباسشویی بوش در اصفهان از مجموعه تعمیرات بوش کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش در اصفهان ، تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

5/5 - (9 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *