این روزها انسان ها با ساخت انواع لوازم الکتریکی مانند: یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و… قادر خواهند بود تا در کوتاه ترین زمان نسبت به گذراندن امور روزمره خود اقدام نمایند. در حال حاضر برندهای مختلفی در زمینه تولید انواع ماشین لباسشویی فعالیت داشته که در این میان محصولات کارخانه بوش جزء پر فروش ترین ها محسوب می شوند. همکاران ما در مرکز تعمیرات بوش می توانند نسبت به رفع مشکلات شما همشهریان گرامی پیرامون تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان خدمات لازم را ارائه نمایند.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

قطعات به کار رفته در ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش نیز همچون سایر سیستم های الکتریکی از قطعات ریز و درشت تشکیل می شود که عملکرد هرکدام بر دیگری تاثیر گذاشته و در صورت آسیب دیدگی حتی یک قطعه، ممکن است کلیه فعالیت های دستگاه را دچار اختلال نماید. برخی از مهم ترین این قطعات شامل موارد زیر هستند.

پمپ آب

وظیفه اصلی این قطعه به جریان انداختن آب در فضاهای مورد نیاز دستگاه می باشد.

مخزن شست و شو یا دیگ

در حقیقت همان قسمتی است که لباس ها را درون آن قرار داده و با چرخش خود عملیات شست و شو را انجام می دهد.

شیر ورودی آب

این قسمت جزء مهم ترین قطعات تعبیه شده در ماشین لباسشویی بوش بوده که وظیفه آن تعیین کننده مقدار حجم ورودی آب به درون دستگاه می باشد.

شیر برقی

در ماشین لباسشویی بوش قطعه ای به نام شیر برقی استفاده شده است که نقش آن نظارت بر ورود و خروج آب به درون دستگاه بوده و عمر آن نزدیک به ۱۰ سال می باشد .

موتور

این قطعه وظیفه چرخش دیگ ماشین لباسشویی بوش را به منظور شست و شوی لباس ها عهده دار بوده که معمولا دارای دور تند و دور کند می باشد.

میکروسوئیچ

در هنگام شروع به کار ماشین لباسشویی بوش، می بایست درب آن به طور کامل بسته شده باشد. میکروسوئیچ قطعه ای است که در صورت باز ماندن درب، اجازه برق رسانی به شیر ورودی آب و سپس پر شدن دیگ را نمی دهد.

المنت

معمولا شست و شوی لباس به وسیله آب گرم قدرت پاک کنندگی بیشتری را نسب به آب سرد دارا بوده و از این رو در ماشین لباسشویی بوش قطعه ای به نام المنت با هدف گرم نمودن آب تعبیه شده است.

هیدروستات

وظیفه هیدروستات در ماشین لباسشویی بوش تنظیم سطح آب ورودی به درون دیگ می باشد.

ترموستات

این قطعه در حقیقت میزان دمای آب درون ماشین لباسشویی بوش را کنترل نموده و در صورتی که دمای آب به حد استاندارد برسد برق رسانی به المنت را قطع می نماید.

تایمر

وظیفه تایمر در ماشین لباسشویی بوش این است محدوده زمانی را برای فعالیت سایر قطعات همچون پمپ، شیر برقی، المنت و… تعیین می کند.

برد الکترونیکی

با قاطعیت می توان گفت که مهم ترین قطعه به کار رفته در ماشین لباسشویی بوش و همچنین اغلب لوازم برقی مشابه، برد الکترونیکی است که بر عملکرد کلی سایر قطعات نظارت داشته و دستورات لازم را به آن ها صادر می نماید.

کاسه نمد

کاسه نمد در ماشین لباسشویی بوش با هدف آب بندی به کار رفته و جلوی نشت آب به بیرون از دستگاه را می گیرد.

لاستیک دور درب

لاستیک دور درب، فضای خالی بین دستگاه و درب آن را پوشش می دهد و از نفوذ آب به خارج از ماشین لباسشویی بوش جلوگیری به عمل آورده و البته از میزان سر و صدا و لرزش بیش از حد وسیله و به دنبال آن احتمال شکنندگی شیشه درب می کاهد.

عیب یابی و علائم خرابی ماشین لباسشویی بوش

بدیهی است که اغلب لوازم الکتریکی از جمله ماشین لباسشویی پس از گذشت مدت زمانی دچار اختلال در عملکرد طبیعی خود می شود. در این صورت می بایست توسط متخصصان مربوطه مورد بررسی قرار بگیرند. در ادامه قصد داریم به برخی از مهم ترین مشکلات رایج در ماشین لباسشویی بوش بپردازیم.

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی بوش به صورت کامل

در صورت وقوع این مشکل، به احتمال فراوان پمپ تخلیه دستگاه دچار آسیب دیدگی شده است و در این شرایط عموما صدای شدیدی ایجاد شده که نشان از خرابی این قسمت خواهد بود. متخصصان ما در مجموعه تعمیرات بوش آماده ارائه خدمات لازم در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان هستند.

ماشین لباسشویی بوش پس از آبگیری، عمل نمی کند

هنگامی که ماشین لباسشویی بوش پس از اتمام عملیات آبگیری ثابت مانده و کار نکند ممکن است المنت به کار رفته در دستگاه خراب شده باشد.

دیگ ماشین لباسشویی بوش به درستی نمی چرخد

این مشکل معمولا زمانی به وجود می آید که موتور ماشین لباسشویی بوش آسیب دیده یا اینکه ضعیف شده باشد که در این صورت قدرت لازم را به منظور به حرکت در آوردن دیگ نخواهد داشت.

درب ماشین لباسشویی بوش پس از اتمام شست و شو امکان بازگشایی را ندارد

گاهی ممکن است پس از انجام عملیات شست و شو به دلیل گیر کردن لباس ها درون محفظه، درب ماشین لباسشویی بوش قفل شده و باز نشود. در این صورت می توان به کمک ضامن اضطراری که معمولا جنب دریچه پمپ تخلیه قرار دارد درب را باز نمود.

همکاران ما در مرکز تعمیرات بوش که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان مشغول به فعالیت هستند نیز می توانند در صورت وقوع مشکلات احتمالی نام برده راهگشای شما عزیزان باشند.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش چیست؟

ممکن است ماشین لباسشویی بوش شما به دلایل مختلفی روشن نشود. برخی از دلایل ممکن شامل موارد زیر می‌ شوند:

  • برق قطع شده: با وجود سطحی بودن این امر، باز هم جز اولین مواردی است که شما باید بررسی کنید. ابتدا مطمئن شوید که ماشین لباسشویی به منبع برق متصل است و برق در منزل شما قطع نشده است. این امر را با روشن نبودن هیچ یک از چراغ های لباسشویی نیز می توان احتما داد.
  • دکمه روشن/خاموش: اطمینان حاصل کنید که دکمه روشن/خاموش ماشین لباسشویی به درستی فشرده شده است.
  • قطعات خراب: ممکن است برخی از قطعات داخلی ماشین لباسشویی خراب شده باشند که باعث عدم روشن شدن آن می ‌شود. این امر بیشتر زمانی محتمل است که برنامه را انتخاب کرده اید ولی اجرا نمی شود. در این صورت نیاز به تعمیر و تعویض قطعات خراب است.
  • مشکل در سیستم برق: ممکن است سیستم برق ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد که باعث عدم روشن شدن آن می گردد. در این صورت نیاز به تعمیر توسط تکنسین متخصص است.

اگر با انجام این چک ‌لیست مشکل حل نشد، توصیه می‌شود با تعمیرکاران مرکز تعمیرات بوش تماس بگیرید تا علت عدم روشن شدن ماشین لباسشویی بوش شما را بررسی و تعمیر کنند.

بالا رفتن بیش از حد دمای ماشین لباسشویی بوش

این مشکل مربوط به زمانی می شود که هیدروستات ماشین لباسشویی بوش دچار آسیب دیدگی شده باشد. این قسمت وظیفه بررسی میزان حجم آب درون دیگ دستگاه را عهده دار می باشد.

کد خطاهای ماشین لباسشویی بوش و نحوه رفع آن ها

اغلب مدل های ماشین لباسشویی بوش مجهز به سیستمی می باشند که در هنگام بروز هر نوع ایراد در عملکرد طبیعی خود ارور خاصی را بر روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می سازند.

این ارورها به تعمیرکاران کمک کرده تا با سهولت بیشتری نسبت به عیب یابی و سپس رفع مشکلات احتمالی مربوط به ماشین لباسشویی بوش اقدام نمایند. ما قصد داریم تا در ادامه شما را با این ارورها و همچنین نحوه رفع آن ها بیشتر آشنا نماییم.

شما همشهریان گرامی می توانید در صورت مواجه با هرگونه نقص در کارکرد دستگاه خود به متخصصان ما در مرکز تعمیرات بوش که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان مشغول به کار هستند مراجعه فرمایید.

ارور E16 و F16 ارور E17 و F17
ارور E18 و F18 ارور E19 و F19
ارور E20 یا F20 ارور E23 یا F23
ارور E25 و F25 ارور E26 و F26
ارور E27 و F27 ارور E28 و F28
ارور E29 و F29 ارور E31 و F31
ارور E32 و F32 ارور f34  وf35  و f36
ارور f37 و f38 ارور E47 یا F47
ارور E48 یا F48 ارور E49 و F49
ارور E50 یا F50 ارور E57 و F57
ارور E58 و F58 ارور F59 یا E59
ارور  E60و F60 ارور  E61و F61

کد خطای E16 و F16

به نمایش درآمدن این ارور به این معناست که درب ماشین لباسشویی به طور کامل بسته نشده که در این صورت ممکن است میکروسوئیچ یا قفل درب دچار خرابی شده و می بایست تعویض گردند.

کد خطای E17 و F17

هنگامی که سیستم آبگیری ماشین لباسشویی بوش به درستی عمل نکند می توان شاهد دیده شدن ارور E17 یا F17  بر روی دستگاه خود بود. به منظور رفع آن می توان از مقدار آب و همچنین سلامت ظاهری لوله های ورودی به دستگاه و عدم انسداد آن ها در بین مسیر اطمینان حاصل نمود.

کد خطای E18 و F18

این ارور نشان دهنده این موضوع است که فرایند تخلیه آب در ماشین لباسشویی بوش به درستی انجام نشده است. برای رفع آن می بایست شلنگ تخلیه آب و احتمال گرفتگی آن مورد بررسی قرار گرفته و البته در صورت جرم گرفتگی پمپ تخلیه نیز آن را تمیز نمود. در نهایت هم لازم است تا دستگاه یک دور به طور کامل ریست شود.

کد خطای E19 و F19

زمانی که سیستم گرمایش ماشین لباسشویی بوش دچار اختلال در عملکرد خود شده باشد، این ارور بر روی صفحه نمایش نمایان می شود. دلیل آن می تواند آسیب دیدگی المنت یا کمبود میزان حجم ولتاژ برق ورودی به دستگاه باشد.

ما در مجموعه تعمیرات بوش قادر خواهیم بود تا به کمک کارشناسان خود که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان تخصص دارند، با استفاده از برترین فناوری های روز دنیا نسبت به ارائه خدمات به شما همشهریان عزیز اقدام نماییم.

کد خطای E20 یا F20

ارور E20 یا F20 این معنا را به مخاطب می رساند که سیستم گرمایشی ماشین لباسشویی بوش عملکرد درستی نداشته که علت آن به احتمال زیاد خرابی ترموستات دستگاه می باشد.

کد خطای E23 یا F23

این ارور را معمولا زمانی می توان با آن مواجه شد که قطعه آکواستاپ در دستگاه فعال شده باشد. وظیفه آکواستاپ این است که در هنگام نشت آب، مراتب را به برد اعلام می نماید. به منظور رفع این ارور لازم است شلنگ و پمپ تخلیه آب مورد بررسی قرار بگیرند.

کد خطای E25 و F25

در هنگام به نمایش درآمدن ارور فوق، سنسور آکواستاپ ماشین لباسشویی بوش خراب شده و بایستی نسبت به تعویض این قطعه اقدام شود.

کد خطای E26 و F26

ارور E26 یا F26 زمانی بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی بوش دیده خواهد شد که سنسور فشار آنالوگ دچار آسیب دیدگی شده باشد. در این هنگام نیاز به بررسی هیدروستات دستگاه توسط تعمیرکار ماهر خواهد بود.

کارشناسان ما در مرکز تعمیرات بوش که در عرصه تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان مشغول به فعالیت هستند قادر خواهند بود تا با استفاده از تجربیات کاری خود در این زمینه خدمات مورد نیاز مشتریان را به آن ها اعطا نمایند.

کد خطای E27 و F27

به نمایش در آمدن این ارور نیز به معنای آن می باشد که سنسور فشار ماشین لباسشویی بوش آسیب دیده و برای رفع آن لازم است وضعیت شیلنگ هیدروستات و همچنین سنسور فشار ورودی آب با دقت کنترل شوند.

کد خطای E28 و F28

گاهی اوقات ممکن است سنسور فلو در ماشین لباسشویی بوش عملکرد درستی را از خود نشان ندهد که در این صورت ارور E28 یا F28  ظاهر خواهد شد.

کد خطای E29 و F29

این ارور پیام آور آن است روند آبگیری ماشین لباسشویی بوش دچار مشکل شده است. به منظور رفع آن می بایست نسبت به باز بودن جریان آب ورودی و همچنین سالم بودن شلنگ دستگاه، شیر برقی و برد الکترونیکی اطمینان کرد.

کد خطای E31 و F31

به طور معمول این ارور زمانی رخ می دهد که سیستم تخلیه آب ماشین لباسشویی بوش به درستی عمل نکند. برای رفع آن لازم است نسبت به عدم جرم گرفتگی پمپ تخلیه، باز بودن جریان آب در شلنگ تخلیه و همچنین سلامت تایمر دستگاه اطمینان حاصل شود.

کد خطای E32 و F32

به نمایش درآمدن این ارور به معنای آن بوده که ماشین لباسشویی بوش بیشتر از ظرفیت خود بارگیری شده و به منظور رفع این مشکل باید از حجم آن ها کم شود.

کد خطایf34  وf35  و f36

زمانی که میکروسوئیچ و یا برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی بوش دچار مشکل در عملکرد خود شده باشند، ارور فوق نمایان می گردد.

کد خطای f37 و f38

ارورهای f37 یا f38 این پیام را می رساند که سیم کشی و یا اتصالات ماشین لباسشویی بوش نیاز به بررسی توسط تعمیر کار داشته و گاهی نیز ممکن است نشان دهنده خرابی برد اصلی دستگاه باشد.

 کد خطای E47 یا F47

هنگامی که به هر دلیلی عملکرد سنسور تعیین دمای ماشین لباسشویی بوش با مشکل مواجه شود ارور E47 یا F47 به نمایش در خواهد آمد.

کد خطای E48 یا F48

هنگامی که موتور ماشین لباسشویی بوش آسیب ببیند این ارور نشان داده شده که در این صورت لازم است تا حتما توسط تکنسین مجرب مورد بررسی قرار بگیرد. همکاران ما در مجموعه تعمیرات بوش آماده ارائه خدمات لازم نسبت به شما همشهریان عزیز در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می باشند.

کد خطای E49 و F49

ارور فوق در ماشین لباسشویی بوش این پیام را می رساند که مقدار ولتاژ ورودی بیش از حد بالا رفته و ممکن است باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری به دستگاه شود.

کد خطای E50 یا F50

زمانی که نقصی در عملکرد موتور و همینطور برد اصلی ماشین لباسشویی بوش به وجود آید می توان شاهد به نمایش در آمدن این کد خطا بود.

کد خطای E57 و F57

هنگامی که مقدار ولتاژ دریافتی برد ماشین لباسشویی بوش دچار کاهش محسوسی شود کد خطای E57 یا F57 ظاهر خواهد شد.

کد خطای E58 و F58

گاهی اوقات پیش می آید که موتور ماشین لباسشویی بوش ثابت مانده و هیچگونه واکنشی از خود نشان نمی دهد. در این صورت ممکن است سیم کشی ها و یا اتصالات دستگاه دچار مشکل شده و ارور E58 یا F58 نمایان گردد.

کد خطای F59 یا E59

به نمایش در آمدن این ارور به آن معناست که برد اصلی ماشین لباسشویی بوش آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

کد خطای  E60و F60

معمولا به نمایش درآمدن این ارور مربوط به زمانی شده که سنسور گردش یا سنسور کف ماشین لباسشویی بوش عملکرد طبیعی خود را نداشته باشند.

کد خطای  E61و F61

این ارور در ماشین لباسشویی بوش حکایت از آن دارد که اتصالات و سیم کشی دستگاه، میکروسوئیچ درب یا برد اصلی آسیب دیده باشند.

عوامل موثر بر هزینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش

بدون شک تخمین هزینه مربوط به تعمیر ماشین لباسشویی بوش موضوع مهمی است. چه از نظر مشتریان و چه تکنسین ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده عوامل متعددی بر روی آن تاثیرگذار هستند.

کارشناسان ما در مرکز تعمیرات بوش که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان مشغول به کار هستند قادر خواهند بود تا ضمن ارائه بهترین خدمات و استفاده از برترین تکنولوژی های روز دنیا، هزینه های مقبولی را از مشتریان دریافت نمایند.

هزینه مربوط به ایاب و ذهاب، تعداد و نوع قطعات جایگزین شده به جای قطعات آسیب دیده، نوع برند دستگاه، میزان دشواری کار و … جزء مهم ترین عواملی هستند که باعث کاهش یا افزایش در مقدار هزینه های پرداختی بابت تعمیر ماشین لباسشویی بوش خواهند شد.

بهترین مرکز تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

هنگام آسیب دیدگی ماشین لباسشویی بوش، مراجعه به تعمیرکاران معتبر از آن جهت اهمیت داشته که معمولا تعهد کاری را ضمانت می نمایند. هم اکنون به گواه کارشناسان و با توجه به بررسی های به عمل آمده، مجموعه تعمیرات بوش با برخورداری از کارشناسان با تجربه و همراه با سطح دانش بین المللی که در عرصه تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان نیز فعالیت دارند، بهترین مجموعه در این زمینه به شمار می رود.

شماره تماس مرکز تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

شما همشهریان عزیز و گرامی ساکن استان اصفهان و حومه می توانید به منظور تعمیر ماشین لباسشویی بوش و البته سایر محصولات این برند با همکاران ما در مجموعه تعمیرات بوش با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (39 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *