آموزش برنامه های ماشین لباسشویی بوش

هنگامی که می خواهید از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید، یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید انتخاب برنامه شستشو است. احتمالا شما برای انتخاب برنامه دچار شک می شوید. زیرا نمی دانید هر یک از برنامه ها برای چه لباسی و چه شرایطی مناسب است. اگر تا آخر این مقاله با ما همراه باشید، با آموزش برنامه های ماشین لباسشویی بوش از مجموعه تعمیرات بوش، به راحتی برنامه شستشو مناسب را برای شستن لباس های خود پیدا خواهید کرد.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

مزایای آشنایی با برنامه های ماشین لباسشویی بوش

هنگام شستن لباس، عواملی در بهبود کیفیت شستشو نقش دارند. یکی از مهم ترین آن ها انتخاب بهترین برنامه شستشو است. برنامه شستشو بایستی طبق جنس، رنگ، میزان کثیفی و… لباس یا پارچه انتخاب شود. انتخاب برنامه شستشو مناسب چند مزیت دارد:

  • حفظ کیفیت لباس ها و خراب نشدن آن ها
  • تمیز شدن لباس ها
  • صرفه جویی در مصرف انرژی های آب و برق

در ادامه با آموزش برنامه های ماشین لباسشویی بوش از مجموعه تعمیرات بوش، به شما در انتخاب بهترین برنامه شستشو کمک خواهیم کرد.

آموزش برنامه های ماشین لباسشویی بوش

برنامه cottons

این برنامه برای لباس هایی مناسب است که:

  • پارچه مقاوم یعنی پارچه کتان یا پنبه ای یا نخی داشته باشند. (مثل پیراهن، ملافه، رومیزی)
  • رنگی باشند. البته به شرطی که دما تا ۶۰ درجه سانتی گراد باشد. چون دمای بین ۶۰ تا ۹۰ درجه سانتی گراد مناسب لباس های سفید است.
  • پارچه مقاوم در برابر گرما داشته باشند‌‌. (مثل لباس کار)

برنامه intensive

برنامه intensive برای شستشوی لباس های کثیف و معمولی می باشد. اما بیشتر برای لباس های کثیف کاربرد دارد. این برنامه دارای پیش شستشو یا prewaher می باشد. یعنی اینکه پیش از شروع به شستشو لباس را آبکش و خیس می کند تا چرک لباس گرفته شود و بعد عملیات شستشو را انجام می دهد. مزیت این برنامه این است که از چرک مرده شدن لباس ها جلوگیری می شود.

برنامه Eco

برنامه eco ماشین لباسشویی بوش

این برنامه، برنامه شستشو اقتصادی می باشد. یعنی اینکه اولویت با مصرف بهینه انرژی است. برنامه اکو برای مواقعی خوب است که زمان شستشو برایتان اهمیت ندارد.

برنامه Delicate / silk

این برنامه برای پارچه هایی مناسب است که ظریف هستند. مانند پارچه ابریشم قابل شستشو، ساتن، ویسکوز حریر و… . در این برنامه، سرعت چرخش پارچه ها بسیار کم است تا آسیب نبینند. دمای آب ۳۰ درجه سانتیگراد است و مدت زمان شستشوی این برنامه ۴۰ دقیقه است. بهتر است این پارچه ها را به همراه پارچه های ضخیم تر بشویید. استفاده از مواد نرم کننده برای لطافت بخشی به پارچه توصیه می شود.

آموزش برنامه های ماشین لباسشویی بوش: برنامه Wool

این برنامه مناسب شستشوی لباس های پشمی، کاموایی و نخی است. پارچه های پشمی نباید در معرض گرما، رطوبت و چرخش قرار بگیرند زیرا الیاف آن ها رشته رشته می شود. این برنامه با توجه به این خصوصیات طراحی شده و بین چرخش و توقف، وقفه ای در نظر گرفته شده تا لباس ها تمیز شوند. دمای آب در این برنامه ۳۰ درجه سانتی گراد و زمان شستشو ۴۰ دقیقه در نظر گرفته شده است.

برنامه Easy-care

این برنامه برای لباس ها و پارچه های ظریف، ضد چروک، اتوکشی آسان و از جنس پنبه و الیاف مصنوعی و پارچه های مخلوط مناسب است. برای مثال، برای شستشوی پیراهن، بلوز و تی شرت هایی که از جنس پنبه ظریف هستند و پارچه های رنگی دارند می توانید از این برنامه استفاده کنید.

برای ادامه آموزش برنامه های ماشین لباسشویی بوش با مجموعه تعمیرات بوش همراه باشید.

برنامه +Easy-care

این برنامه همانند برنامه Easy-care است با این تفاوت که برای پارچه هایی که خیلی حساس هستند مناسب تر است.

برنامه Allergy Plus یا Sensitivities

شاید در خانواده افرادی باشند که پوست بسیار حساسی دارند و نیاز دارند که لباس هایشان کامل ضد عفونی شود. این برنامه برای این افراد مناسب است. زیرا لباس ها با دمای آب ۶۰ درجه سانتی گراد، دور موتور ۱۲۰۰ و زمان ۱۴۵ دقیقه ای شسته می شوند.

برنامه Sport Wash ماشین لباسشویی بوش

برای این برنامه دمای ۳۰ درجه سانتی گراد، دور موتور ۸۰۰ و ۴۷ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است که برای شستشوی لباس های ورزشی، کیف، کفش و… مناسب است.

برنامه Super Quick

این برنامه مناسب لباس هایی است که کثیف نیستند و لک نگرفته اند و تنها بوی عرق یا ادکلن می دهند. دمای آب در این برنامه ۳۰ درجه است و شستشو در ۱۵ دقیقه انجام می شود.

برنامه Quick/Mix

برنامه Quick/Mix ماشین لباسشویی بوش

برنامه بعدی که در آموزش برنامه های ماشین لباسشویی بوش می خواهیم معرفی کنیم mix می باشد. این برنامه برای شستشوی لباس های مخلوط با انواع پارچه های ضخیم و نازک است. دمای آب ۴۰ درجه سانتی گراد و زمان شستشو یک ساعت و سه دقیقه می باشد.

برنامه Empty یا Drain

این برنامه برای تخلیه آب لباسشویی و شستشوی دیگ کاربرد دارد.

برنامه Gentle Spin

زمان این برنامه ۱۵ دقیقه است و دور موتور آن ۱۲۰۰ می باشد. این برنامه برای لباس های ظریف و نخی و لباس های تازه خریداری شده مناسب است. هنگام استفاده از این برنامه به حجم بارگیری توجه داشته باشید.

برنامه Spin ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای خشک کردن لباس پس از شستشو است.

برنامه Rinsing

این برنامه برای چرخش لباس های مرطوب پس از شستشو است.

برنامه Duvet Program

این برنامه مناسب لباس هایی است که پس از آبکشی بسیار حجیم می شوند. مثل حوله و لباس های مخمل. درجه آب در این برنامه ۴۰ درجه سانتی گراد و زمان آن یک ساعت و بیست و دو دقیقه است.

برنامه Additional Programs

از آنجایی که تعداد برنامه ها در منو محدود است، یکسری از برنامه ها در زیر منو Additional Programs یا همان برنامه های اضافه قرار گرفته اند. معنی این برنامه ها بدین صورت می باشد:

Dark Wash: شستشوی لباس های تیره

T- Shirt: شستشوی تیشرت

Curtian: شستشوی پرده و کرکره

Rinse: آبکشی لباس ها

Spin: خشک کن

Drain: تخلیه

شما با آشنایی و آموزش برنامه های ماشین لباسشویی بوش می توانید استفاده بهتر و شستشوی مناسب تری داشته باشید.

برنامه Drum Clean ماشین لباسشویی بوش

برنامه Drum Clean ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای شستشو و جرم گیری دیگ است. به این صورت که رسوبات پودر شوینده و دیگر کثیفی هایی که در قسمت های مختلف مانند دیگ، لوله ها، المنت، کاسه نمد و … هست را تمیز می کند. این برنامه در دمای ۹۰ درجه سانتی گراد و در مدت ۱ ساعت و ده دقیقه عمل می کند. توجه داشته باشید که موقع اجرای این برنامه نباید هیچ لباسی در ماشین لباسشویی باشد.

برنامه Night Wash

این برنامه بهینه ترین حالت مصرف انرژی را دارد. دمای آب در این برنامه ۴۰ درجه، دور موتور ۶۰۰ و زمان ۷۰ دقیقه می باشد.

برنامه Automaticماشین لباسشویی بوش

در ابتدای شروع این برنامه، زمان یک ساعت و ده دقیقه است. سپس با توجه به میزان کثیفی لباس ها که توسط حسگرهای آب ماشین لباسشویی تشخیص داده می شود، دور موتور، دما و زمان تنظیم می شود.

برنامه Automatic Soft

این برنامه کاملا مانند برنامه Automatic است. تنها تفاوتی که دارد این است که این برنامه مخصوص لباس های ظریف است.

برنامه Outdoor

این برنامه مناسب لباس های ورزشی بیرون و لباس های ضد آب است.

برنامه Power Wash 60

این برنامه یک برنامه شستشو سریع مناسب لباس های معمولی است و در مدت ۶۰ دقیقه تنظیم شده است. مصرف انرژی در این برنامه بالا می باشد.

برنامه Sportwear

این برنامه برای شستشوی لباس های ورزشی که با عرق بدن تماس داشته اند در نظر گرفته شده است. به دلیل اینکه کثیفی این لباس ها کم و رطوبتشان زیاد است، زمان برنامه کم است. دمای آب در این برنامه کم است تا از ایجاد خارش به هنگام پوشیدن لباس های ورزشی با الیاف مصنوعی جلوگیری شود.

برنامه Curtains

این برنامه مخصوص شستن پرده های سبک و سنگین است. در این برنامه تمام گرد و غبار های روی پرده پاک می شود و کمترین چروک در پرده ایجاد می شود. شما با آموزش برنامه های ماشین لباسشویی بوش و استفاده از برنامه های مناسب می توانید پرده هایی تمیزتری داشته باشید.

برنامه Dark Laundry ماشین لباسشویی بوش

این برنامه مخصوص لباس های تیره و جین های تیره است. در این برنامه از باقی ماندن پودر روی لباس ها جلوگیری می شود و روی لباس ها چین و چروک ایجاد نمی شود.

برنامه Lingerie

این برنامه برای شستشوی لباس های زنانه در نظر گرفته شده است و از آن ها در برابر آسیب های شستشو محافظت می شود. درجه حرارت آب در این برنامه ۳۰ درجه سانتی گراد است.

کلام آخر…

اگر تا آخر آموزش برنامه های ماشین لباسشویی بوش همراه مجموعه تعمیرات بوش بوده اید، اکنون می توانید بهترین برنامه را برای شستشو های خود انتخاب کنید. تا در حین اینکه لباس های شما به نحو احسن تمیز می شوند کمترین آسیب را ببینند و در مصرف انرژی صرفه جویی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجموعه تعمیرات بوش و ثبت درخواست های تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می توانید با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

5/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *