تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

افرادی که به کارهای فنی و تعمیر قطعات ماشین لباسشویی علاقمند هستند بهتر است با قطعات ماشین لباسشویی آشنایی کامل داشته باشند تا به هنگام بروز مشکل در ماشین لباسشویی بتوانند آن را هرچه سریع‌ تر شناسایی و رفع کنند. البته اگر افراد دیگر هم با این قطعات آشنا شوند خالی از لطف نیست. زیرا آشنایی بیشتر با ماشین لباسشویی موجب استفاده بهتر و نگهداری بیشتر از آن می‌ شود.

اگر در ادامه این مقاله با ما همراه باشید، درباره انواع سنسورهای ماشین لباسشویی و تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش برای شما توضیح خواهیم داد. اگر یکی از سنسورهای ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده است برای تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می ‌توانید از مجموعه تعمیرات بوش کمک بگیرید.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

سنسور ماشین لباسشویی بوش چیست؟

سنسورها کمیت ‌های مختلفی را اندازه ‌گیری می ‌کنند و آن را به زبان قابل فهم انسان یا ماشین تبدیل می ‌کنند. سنسورها معمولاً الکترونیکی هستند. در ماشین لباسشویی بوش تعدادی سنسور به کار رفته است که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

انواع سنسورهای ماشین لباسشویی بوش

سنسور دما

برای شستشوی لباس ‌ها بایستی یک برنامه شست و شو انتخاب کنید. هر برنامه شستشو دمای آب مخصوصی دارد. مثلاً برنامه‌ های شست و شویی که مخصوص لباس ‌های خیلی کثیف هستند، به دمای آب بالا نیاز دارند. یا برنامه ‌های شستشویی که مخصوص لباس‌ های حساس هستند در درجه کمتر آب فعالیت می ‌کنند. البته دمای آب را به صورت دستی نیز می‌ توان تنظیم کرد. وظیفه سنسور دما این است که میزان دمای آب را کنترل کند تا به دمای مورد نیاز برنامه شستشو برسد. این کار با تنظیم شدت برق ورودی به المنت ‌ها انجام می‌ شود.

سنسور میزان کثیفی

سنسور میزان کثیفی

این سنسور یکی از سنسورهای جدید است که فقط در برخی از مدل‌ های به روز ماشین‌ های لباسشویی وجود دارد. وظیفه این سنسور این است که میزان کثیفی لباس‌ ها را با اندازه‌ گیری میزان کثیفی آب داخل دیگ تشخیص دهد و برنامه شستشوی متناسب با میزان کثیفی لباس ‌ها ارائه دهد. این حسگر برای تشخیص میزان کثیفی آب از یک فرستنده و یک گیرنده نوری استفاده می ‌کند. به این صورت که فرستنده و گیرنده روی یک برد U شکل قرار گرفته اند و مقداری از آب داخل دیگ بین قسمت U شکل قرار می ‌گیرد. موقع تشخیص میزان کثیفی، فرستنده یک سیگنال مادون قرمز به طرف گیرنده ارسال می ‌کند. این سیگنال از آب بین برد عبور می ‌کند و دستگاه میزان سرعت عبور سیگنال را اندازه ‌گیری می ‌کند و با توجه به آن میزان کثیفی آب را تشخیص می‌ دهد.

سنسور میزان سطح آب

وظیفه سنسور میزان سطح آب یا همان حسگر هیدرواستات این است که وقتی فشار آب به حد معین رسید به بخش کنترلی فرمان دهد تا شیر برقی ورودی آب را ببندد. اگر این سنسور خراب شود ماشین لباسشویی به آبگیری ادامه می‌ دهد و موجب می‌ شود که آب از داخل دستگاه به بیرون سرریز کند. در این صورت شما باید سنسور میزان سطح آب را تعویض کنید. برای تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می ‌توانید با مجموعه تعمیرات بوش تماس بگیرید.

سنسور نشتی آب

این سنسور در کف سینی داخل ماشین لباسشویی متصل شده است. اگر در ماشین لباسشویی نشتی صورت بگیرد، این حسگر فعال می ‌شود و چرخه شستشو را متوقف می ‌کند. اگر این سنسور خراب شود شما نمی ‌توانید نشتی را تشخیص دهید و ممکن است اثرات زیان باری برای قطعات ماشین لباسشویی داشته باشد. به همین دلیل در صورت بروز مشکل در سنسور نشتی آب بایستی در اسرع وقت آن را تعویض کنید. مجموعه تعمیرات بوش آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش می ‌باشد.

سنسور تعادل بار

این سنسور در کف و دو گوشه پشتی ماشین لباسشویی قرار گرفته است. اگر میزان لباس‌ ها در ماشین لباسشویی خیلی کمتر یا خیلی بیشتر از حد ظرفیت دستگاه باشد، این حسگر فعال می ‌شود. با فعال شدن این حسگر برنامه شستشو با دور موتور پایین‌ تر اجرا می ‌شود یا اصلاً برنامه شستشو اجرا نمی‌ شود.

تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش

تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش

از آنجایی که تنوع سنسور در ماشین لباسشویی زیاد است و تشخیص خرابی آنها سخت است و همچنین برای تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش بایستی قطعات ماشین لباسشویی باز شود. این کار حتماً باید توسط یک تعمیرکار متخصص انجام گیرد. زیرا ممکن است در عیب یابی اشتباه کنید و وقت و هزینه خود را بیهوده تلف کنید. یا اینکه به هنگام تعویض سنسور به دیگر قطعات آسیب بزنید و هزینه زیادی به شما تحمیل شود.

اگر یک فرد متخصص این کار را انجام دهد، می ‌تواند با دانش و مهارت خود عیب یابی را به بهترین نحو انجام دهد و مشکل ماشین لباسشویی شما را سریع پیدا کند و خیلی ظریف و با دقت به تعویض سنسور معیوب ماشین لباسشویی شما بپردازد. برای تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می ‌توانید با مجموعه تعمیرات بوش تماس بگیرید.

هزینه تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

برای تعویض سنسورها بایستی یک سنسور نو جایگزین شود که هزینه این سنسور با توجه به نوع و برند آن متفاوت است. همچنین بایستی هزینه ایاب ذهاب، هزینه عیب یابی و دستمزد تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش را نیز بپردازید. به همین دلیل نمی ‌توان قیمت دقیقی اعلام کرد و شما برای اطلاع از قیمت دقیق بایستی با مجموعه تعمیرات بوش تماس بگیرید.

کلام آخر

وجود این سنسورها در ماشین لباسشویی اهمیت زیادی دارد. زیرا وظیفه مهمی دارند و نبود آنها یا خراب بودن آنها ممکن است باعث بروز مشکلات جدی در ماشین لباسشویی شود. به همین دلیل به به هنگام خرابی سنسورها بایستی در اسرع وقت به تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش بپردازید.

از آنجایی که این کار یک کار فنی است و نیاز به دانش و تخصص دارد پیشنهاد می‌کنیم حتماً از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا خیالتان از بابت صحت تعویض سنسورها راحت باشد. برای تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می ‌توانید از مجموعه تعمیرات بوش کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست های تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

5/5 - (9 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *