تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

خرابی ماشین لباسشویی برای افراد خانه بخصوص برای خانم ها بسیار ناراحت کننده می باشد. چرا که اگر این وسیله درون آشپزخانه وجود نداشته باشد افراد باید علاوه بر سختی آن زمان زیادی را نیز برای شستن لباس های خود هدر بدهند و در نهایت لباس ها به خوبی تمیز نخواهند شد. تمامی قطعات درون هر دستگاه بسیار مهم می باشند و اگر هر یک از این قطعات خراب شود عملکرد دستگاه مختل خواهد شد. همچنین خرابی هر قطعه باعث می شود تا بقیه اجزای  آن نیز به مرور زمان آسیب ببینند.

یکی از قطعات ماشین لباسشویی بوش که در ادامه می خواهیم علت خرابی آن و نحوه تعویض آن را برای شما توضیح دهیم هیدروستات می باشد. چنانچه شما با خرابی این قطعه مواجه شدید برای تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می توانید از مجموعه تعمیرات بوش، مرکز تعمیر لوازم خانگی بوش در اصفهان، کمک دریافت کنید.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

هیدروستات چیست؟

اگر به خوبی به طریقه کار کردن ماشین لباسشویی بوش خود دقت کنید متوجه می شوید که در هر برنامه شست و شو مقدار آب مشخصی و دقیق طبق برنامه وارد دستگاه می شود. برای هر نوع پارچه و لباسی مقدار آب معینی وجود دارد که اگر آن میزان آب کم و یا زیاد شود لباس به خوبی شسته نخواهد شد و یا لباس از بین می رود. سطح آب در ماشین لباسشویی بوش شما را قطعه ای به نام هیدروستات تنظیم می کند. این قطعه به دو صورت مکانیکی و الکتریکی می باشد. در ماشین لباسشویی های قدیمی شما مدل مکانیکی و در ماشین لباسشویی های جدید مدل الکتریکی را مشاهده خواهید کرد. مدل الکتریکی دقت بیشتری در تنظیم سطح آب نسبت به مدل مکانیکی دارد.

با توجه به مهم بودن این قطعه درون دستگاه شما چنانچه برای تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی بوش به کمک نیاز داشتید با مرکز تعمیرات بوش، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان، تماس حاصل کرده و از تکنسین های ما کمک بگیرید.

نحوه عملکرد هیدروستات

نحوه عملکرد هیدروستات

هیدروستات از هسته، بدنه پلاستیکی، سیم پیچ، پرده دیافراگم، برد و پیچ تنظیم تشکیل شده است. در زمان آبگیری، شیربرقی برق را از هیدروستات دریافت می ‌کند و آب به درون دیگ ریخته می شود. شلنگی وجود دارد که از یک طرف به سوئیچ کنترل و طرف دیگر به انتهای مخزن متصل است. در زمان آبگیری این شلنگ از هوا پر می شود و هر لحظه این فشار هوا بیشتر و بیشتر شده و به دیافراگم هیدروستات فشار وارد می ‌کند. این عمل برای این است که شیر برقی را از مدار خارج کند.

پس از خارج شدن شیر برقی آبگیری متوقف خواهد شد. چنانچه متوجه کم بودن آب و یا بیشتر بودن آب درون ماشین لباسشویی بوش خود شدید به این معنا است که هیدروستات شما به درستی عمل نمی کند و شما باید سریعا برای تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی بوش به افراد متخصص مراجعه کنید. مجموعه تعمیرات بوش می ‌تواند در این زمینه خدمات لازم را به شما ارائه دهد.

نکته‌: هیدروستات ها در دو نوع سه فیش و شش فیش می باشند. برای تنظیم کردن هیدروستات نیازی نیست اقدامی انجام دهید. چرا که هیدروستات ها توسط خود کارخانه تنظیم شده اند.

تنظیم کردن هیدروستات

بعضی مواقع ممکن است هیدروستات توسط کارخانه به درستی تنظیم نشده باشد. برای تنظیم کردن هیدروستات باید بعد از آبگیری پلاتین آن بررسی گردد که این کار را می‌توان با دمیدن هوا درون شلنگ انجام داد. چنانچه شما احساس کردید که عمل آبگیری ماشین لباسشویی بوش دچار اختلال شده است و چنانچه تخصص کافی در این زمینه را ندارید باید این موضوع را با تکنسین های ماهر به اشتراک بگذارید. تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی بوش در اصفهان را می‌توانید به مرکز تعمیرات بوش بسپارید.

همچنین شما می توانید در حین آبگیری شلنگ را بررسی کنید. زیرا ممکن است بدلیل پاره شدن و یا گرفتگی شلنگ، هوا درون شلنگ جمع نشود و در نهایت آبگیری به درستی انجام نگیرد و در عملکرد هیدروستات اختلال ایجاد کند.

علت خرابی هیدروستات

  • یکی از اصلی ترین دلایل خرابی قطعات الکتریکی وجود نوسان برق می باشد. چنانچه ولتاژ زیادی به هیدروستات دستگاه شما برسد این قطعه خواهد سوخت.
  • همچنین ممکن است به دلیل استفاده طولانی مدت از دستگاه عمر مفید قطعه تمام شده و هیدروستات خراب شود.
  • دیافراگم هیدروستات نیز تاثیر مستقیمی در عملکرد این قطعه دارد چنانچه دیافراگم پاره شود، هیدروستات عملکرد درستی نخواهد داشت.
  • بدلیل اینکه هیدروستات یک قطعه الکتریکی است چنانچه نفوذ آب صورت بگیرد این قطعه خواهد سوخت.

در صورت خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی بوش میتوانید از تکنسین های مجموعه ما جهت عیب یابی و تعمیرات کمک بگیرید.

علائم خرابی هیدروستات

علائم خراب شدن هیدروستات درون دستگاه  فقط در زمان آبگیری، طریقه آبگیری و زمان تنظیم سطح آب نمایان می شود. پس اگر هر گونه اختلالی در این موارد مشاهده شد بیانگر خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی بوش می باشد. از جمله از این علائم می توان به تخلیه ناگهانی آب درون دستگاه، شروع نشدن برنامه شست و شو به دلیل عدم تامین آب مورد نیاز، نشتی آب به دلیل آبگیری زیاد، قطع و وصل شدن آبگیری، اجرا نشدن برنامه

خشک کن  و… اشاره کرد. در صورت مشاهده هر یک از این موارد برای تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی بوش در اصفهان با یک تکنسین متخصص تماس بگیرید.

نحوه تست هیدروستات

نحوه تست هیدروستات

برای انجام این کار شما باید شلنگی مشابه شلنگ هیدروستات موجود درون دستگاه تهیه نمایید. پس از تهیه شلنگ، شلنگ نو را جایگزین شلنگ قبلی کنید. حال ماشین لباسشویی را روشن کنید و به آرامی درون آن بدمید تا هوا درون شلنگ شود و به دیافراگم هیدروستات فشار لازم را وارد کند تا شیر برقی از مدار خارج شود. چنانچه آبگیری متوقف شد هیدروستات سالم می باشد. ولی در غیر این صورت باید برای تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی بوش اقدام کنید.

هزینه تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی بوش

هزینه تعویض قطعات وسایل الکترونیکی به درستی معلوم نمی باشد. چرا که عوامل مختلفی در این زمینه موثر هستند. هزینه ایاب و ذهاب یکی از مواردی است که در هزینه نهایی شما اعمال می شود. زیرا تعمیرات در محل و منزل شما امجام می گردد. همچنین برند قطعاتی که استفاده می‌ شود و دستمزد تعویض قطعه نیز در این زمینه نقش خواهند داشت.

توصیه ما به شما تعمیر دستگاه و یا تعویض کردن هرچه زود تر قطعات می باشد. چرا که اگر بی تفاوت باشید وسیله شما خراب و خرابتر می شود و همچنین هزینه تعمیر آن بیشتر خواهد شد. در صورت نیاز چنانچه برای تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی بوش در اصفهان به کمک نیاز داشتید با ما مرکز تعمیرات بوش در اصفهان تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر

همانطور که در بالا مطالعه کردید هیدروستات نقش مهمی در شست و شو لباس های شما دارد. در هنگام خرابی این قطعه حتما برای تعویض کردن آن از متخصصان کمک بگیرید و از سپردن دستگاه خود به افرادی که در این زمینه تخصص کافی را ندارند بپرهیزید.

اگر تجربه کافی در این زمینه را ندارید و برای تعویض کردن آن اقدام کنید ممکن به دستگاه آسیب وارد کنید و همچنین خرابی های بیشتری به وجود بیاید. شما می توانید برای تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی بوش از خدمات مجموعه ما استفاده نمایید.جهت ثبت درخواست های تعمیراتی خود با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش

5/5 - (15 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *