رفع بوی بد ماشین لباسشویی بوش

آیا تا به حال با این مشکل مواجه شده ‌اید که پس از باز کردن درب ماشین لباسشویی با بوی بدی مواجه شده باشید. یا اینکه پس از اینکه لباس‌ ها را از ماشین لباسشویی بیرون آوردید لباس ‌هایتان بوی بد گرفته باشند؟ اگر جواب شما بله است این مقاله را تا آخر دنبال کنید. ما در این مقاله نحوه رفع بوی بد ماشین لباسشویی بوش را به شما آموزش خواهیم داد. همچنین در صورتی که ماشین لباسشویی شما دچار مشکلات فنی شده است می‌توانید با مجموعه تعمیرات بوش، مرکز تعمیر لوازم خانگی بوش در اصفهان، تماس بگیرید.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

دلیل بوی بد ماشین لباسشویی بوش چیست؟

قبل از اینکه به رفع بوی بد ماشین لباسشویی بوش بپردازید، بایستی تشخیص دهید که منشا بوی بد ماشین لباسشویی کجاست و به چه دلیل ماشین لباسشویی شما بوی بد گرفته است. در ادامه به انواع بوی بد در ماشین لباسشویی و دلیل بروز هر یک از آنها می ‌پردازیم.

بوی فاضلاب از ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما بوی فاضلاب می ‌دهد، باید سریع به حل مشکل بپردازید. زیرا گازهای فاضلاب بسیار خطرناک هستند و ممکن است برای ماشین لباسشویی شما و حتی برای خود شما خطرساز باشد. البته ممکن است بوی فاضلاب به فاضلاب منزل شما ربطی نداشته باشد. پس در اولین قدم به تمیز کردن ماشین لباسشویی بپردازید. اگر بعد از تمیز کردن ماشین لباسشویی هنوز بوی فاضلاب استشمام می ‌کردید به این معنی است که فاضلاب منزل شما مشکل دارد و باید به دنبال حل مشکل آن باشید.

بوی تخم مرغ فاسد از ماشین لباسشویی بوش

اگر از ماشین لباسشویی خود بوی تخم مرغ استشمام می ‌کنید، ممکن است این بو ناشی از رشد باکتری ‌ها، کپک، پرز یا صابون باقیمانده در ماشین لباسشویی باشد. همچنین در صورتی که گاز نشت کند بوی آن به صورت بوی تخم مرغ یا گوگرد می‌ باشد.

بوی کپک یا بوی رطوبت از ماشین لباسشویی

بوی کپک یا بوی رطوبت از ماشین لباسشویی بوش

این بو ناشی از تجمع گرما و یا آب در ماشین لباسشویی است. وقتی که هوا در ماشین لباسشویی جریان نداشته باشد یا اینکه آب در قسمت ‌های داخلی دیگ مانند واشرها جمع شده باشد و خشک نشده باشد، باعث به وجود آمدن این بو می ‌شود. همچنین احتمال دارد یک جوراب خیس در واشر لاستیکی ماشین لباسشویی گیر کرده باشد.

برای جلوگیری از ایجاد بوی رطوبت در ماشین لباسشویی بوش بایستی پس از هر بار استفاده از دستگاه درب آن را باز بگذارید تا هوا در آن جریان پیدا کند. همچنین با استفاده از یک ابر یا یک پارچه تمیز داخل واشر را خشک کنید تا آب در آن جمع نشود.

بوی سوختگی از ماشین لباسشویی بوش

اگر ماشین لباسشویی شما بوی سوختگی می ‌دهد، حتماً باید توسط یک تعمیرکار متخصص بررسی شود تا مشکل پیدا شود و بتوانید به رفع بوی بد ماشین لباسشویی بوش بپردازید. زیرا این بو می‌ تواند به دلایل زیادی ایجاد شود. همچنین احتمال اینکه مشکل از قطعات داخل دستگاه باشد زیاد است. مثلاً ممکن است قطعاتی مانند موتور، پمپ، کوپلینگ درایو، مهر و موم، تسمه محرک و … دچار مشکل شده باشند.

البته وجود مشکل در دوشاخه یا پریز هم می ‌تواند منجر به بوی سوختگی در ماشین لباسشویی شود. در صورتی که با بوی سوختگی در ماشین لباسشویی بوش مواجه شدید، حتماً آن را از برق کشیده و به هیچ وجه به آن دست نزنید زیرا ممکن است به شما صدمه بزند.

رفع بوی بد ماشین لباسشویی بوش

در صورتی که بوی بد ماشین لباسشویی بوش به خاطر کثیفی یا تجمع آب و گرما است و دستگاه مشکل خاصی ندارد، می ‌توانید با تمیز کردن ماشین لباسشویی به رفع بوی بد ماشین لباسشویی بوش بپردازید. در ادامه راه ‌هایی برای تمیز کردن ماشین لباسشویی به شما آموزش خواهیم داد.

استفاده از محلول سرکه و آب

سرکه سفید و آب مقطر را به میزان برابر با هم مخلوط کنید و در یک ظرف اسپری دار بریزید. می ‌توانید برای خوشبو شدن ماشین لباسشویی از ۱۰ قطره از اسانس مورد علاقه خود استفاده کنید. محلول را در کل داخل ماشین لباسشویی به خصوص در داخل چین‌ های واشر اسپری کنید. همچنین می‌ توانید از این محلول برای تمیز کردن درب و بدنه ماشین لباسشویی هم استفاده کنید. فقط مواظب دکمه‌ های برقی باشید. سپس با استفاده از یک پارچه تمیز ماشین لباسشویی را پاک کنید.

تمیز کردن لوله‌ های ماشین لباسشویی

از آنجایی که گرفتگی لوله‌ ها و یا کثیف بودن آنها می‌ تواند باعث بوی بد در ماشین لباسشویی به خصوص بوی فاضلاب شود، می‌ توانید با شستشوی لوله‌ ها بوی بد ماشین لباسشویی را از بین ببرید. چندین لوله در ماشین لباسشویی وجود دارد که بایستی آنها را تمیز کنید. یکی از این لوله‌ ها لوله P است که با ریختن یک سطل آب در این لوله می ‌توانید آن را تمیز کنید.

لوله دیگر لوله تخلیه است. تمیز کردن این لوله باید توسط یک لوله کش انجام شود. آخرین لوله، لوله هواکش است که شما می‌ توانید به پشت بام رفته و با روشن کردن یک چراغ قوه در آن گرفتگی آن را چک کنید و در صورتی که چیزی مانند لانه پرنده یا برگ در آن وجود دارد بیرون بکشید. البته بهترین راه برای رفع انسداد و یا کثیفی لوله‌ ها کمک گرفتن از یک لوله کش است.

تمیز کردن محفظه مواد شوینده

از آنجایی که این محفظه با آب در تماس است و درست خشک نمی‌ شود، احتمال اینکه باکتری ها و کپک در آن تجمع پیدا کند زیاد است. از این رو بایستی حتماً این محفظه را تمیز کنید. البته اگر پس از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی این محفظه را بیرون بکشید تا خشک شود، کمتر به شستشوی محفظه و رفع بوی بد ماشین لباسشویی بوش نیاز خواهید داشت. برای شستشوی محفظه بایستی آن را بیرون بکشید و در یک ظرف پر از آب گرم و صابون قرار دهید‌. سپس با استفاده از یک مسواک و یک لوله پاک کن داخل محفظه و درزهای آن را تمیز کنید. سپس با استفاده از یک محلول پاک کننده سطوح یا حتی محلول آب و سرکه شکاف ‌های محفظه را تمیز کرده و محفظه را در جای خود قرار دهید.

تمیز کردن دیگ ماشین لباسشویی

تمیز کردن دیگ ماشین لباسشویی بوش

این کار یکی از بهترین راه ‌ها برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی بوش است. برای انجام این کار می ‌توانید از شوینده‌ های مخصوص تمیز کردن ماشین لباسشویی یا سرکه سفید استفاده کنید. به این صورت که شوینده یا سرکه سفید را در محفظه مواد شوینده یا به طور مستقیم در دیگ بریزید و یک برنامه شستشو که مدت زمان آن طولانی است و از آب خیلی گرم استفاده می ‌کند را اجرا کنید. پس از اتمام برنامه درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا درون آن به طور کامل خشک شود.

تعویض مواد شوینده

شاید برایتان عجیب باشد اما گاهی اوقات شوینده که استفاده می‌ کنید می ‌تواند باعث ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی شود. به همین علت قبل از خرید مواد شوینده باید بررسی کنید که با ماشین لباسشویی شما سازگار باشد. می ‌توانید موقع خرید ماشین لباسشویی درباره شوینده مناسب ماشین لباسشویی ‌تان از فروشنده سوال کنید.

تمیز کردن فیلترهای ماشین لباسشویی

فیلترهای ماشین لباسشویی باید به طور دوره‌ ای تعویض شوند. برای این کار می‌ توانید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. مجموعه تعمیرات بوش آماده کمک به شما عزیزان برای تعویض فیلترهای ماشین لباسشویی بوش می ‌باشد.

کلام آخر…

همانطور که مشاهده کردید، ممکن است بوی بد ماشین لباسشویی از مشکلات فنی آن باشد. به همین دلیل در صورتی که پس از شستشوی ماشین لباسشویی هنوز ماشین لباسشویی تان بوی بد می ‌دهد، بایستی از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا مشکل ماشین لباسشویی شما را پیدا کرده و به رفع بوی بد ماشین لباسشوی بوش شما بپردازد.

مجموعه تعمیرات بوش آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه رفع بوی بد ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان می ‌توانید با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

5/5 - (9 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *