تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

ماشین لباسشویی یکی از لوازم پرکاربرد خانه است که خراب شدن آن نگرانی زیادی را برای اعضای خانواده به وجود می ‌آورد. متاسفانه از آنجایی که ماشین لباسشویی با آب و مواد شوینده سر و کار زیادی دارد استهلاک زیادی دارد و عمر قطعات آن محدود می ‌باشد. در صورتی که از ماشین لباسشویی به درستی استفاده نکنید عمر ماشین لباسشویی و قطعات آن کمتر نیز می ‌شود و زودتر خراب می‌شود.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی شما به وجود بیاید، خراب شدن المنت هیتر می ‌باشد. اگر می ‌خواهید با نحوه تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش آشنا شوید تا پایان مقاله با ما همراه باشید. همچنین برای تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می ‌توانید از مجموعه تعمیرات بوش کمک بگیرید.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش چیست؟

علائم خرابی المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش

لباس‌ ها در آب گرم بهتر شسته می‌ شوند و ماشین لباسشویی برای اجرای برخی برنامه‌ های شستشو به آب گرم نیاز دارد. اما برخی ماشین ‌های لباسشویی تنها به شیر آب سرد متصل هستند و اگر آب گرم داشته باشند هم ممکن است درجه آب درجه مناسب برای شستشو نباشد. به همین دلیل به قطعه ‌ای در ماشین لباسشویی نیاز است که آب را به درجه مورد نیاز برساند. این کار وظیفه المنت هیتر می‌ باشد. اگر المنت هیتر خراب شود آب به درجه مورد نیاز نخواهد رسید و ممکن است لباس‌ ها به خوبی شسته نشوند.

علائم خرابی المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش

قبل از تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش بایستی از خرابی آن اطمینان پیدا کنید. وجود برخی علائم در ماشین لباسشویی شما نشان دهنده احتمال خرابی المنت هیتر می‌ باشد. این علائم عبارتند از:

 • پریدن فیوز یا برق اصلی
 • گرم نشدن آب حین کار کردن ماشین لباسشویی
 • تمام نشدن برنامه شستشو
 • تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش

اگر از خرابی المنت هیتر اطمینان پیدا کرده‌ اید و فکر می ‌کنید که نیاز به تعویض دارد، مراحل زیر را دنبال کنید. البته بهتر است این کار را در صورتی انجام دهید که دانش و تخصص کافی را در این زمینه دارید. اگر سررشته ‌ای در چنین کارهای فنی ندارید بهتر است از یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش کمک بگیرید. برای تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می توانید با مجموعه تعمیرات بوش تماس بگیرید.

تعویض المنت هیتر لباسشویی بوش

تعویض المنت هیتر لباسشویی بوش

برای تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش می ‌توانید به این صورت عمل کنید:

 • قبل از هر کاری بایستی دوشاخه ماشین لباسشویی را از پریز برق در بیاورید تا مطمئن باشید هیچ خطری شما و ماشین لباسشویی‌تان را تهدید نمی ‌کند.
 • پس از رعایت نکات ایمنی، اولین کاری که در خصوص تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش بایستی انجام دهید درآوردن محفظه پودر و کنترل پنل است. برای این کار بایستی پیچ ‌های پنل را باز کنید تا بتوانید پنل بالایی را جدا کنید. سپس محفظه را به بیرون بکشید و آن را کمی به سمت بالا فشار دهید تا آن را از جایش در بیاورید. حال می ‌توانید پیچ‌های پنل که زیر این محفظه قرار دارند را ببینید. بایستی این پیچ ‌ها و پیچ‌ های کناری پنل را را باز کنید تا بتوانید پنل کنترل را هم جدا کنید. نکته حائز اهمیتی که در این قسمت وجود دارد این است که پیچ‌های قسمت محفظه ضد زنگ هستند. پس مراقب باشید تا این پیچ ‌ها از پیچ‌ های دیگر جدا باشند و با یکدیگر عوض نشوند.
 • حال موقع درآوردن درب از ماشین لباسشویی است. برای این کار بایستی پنل زیرین را در بیاورید و کلیپس لاستیک درب را از آن جدا کنید. سپس لاستیک را به سمت درون دیگ فشار دهید. حال می ‌توانید لاستیک را از درب جدا کنید.
 • سپس پیچ ‌های قفل درب که قسمت جلویی دستگاه را نگه داشته ‌اند را باز کنید. حال می‌ توانید قسمت جلویی را به همراه درب از دستگاه جدا کنید.
 • اکنون المنت زیر دیگ قابل مشاهده است. بهتر است قبل از هر کاری از نحوه اتصال سیم‌ ها عکس بگیرید تا موقع اتصال مجدد به مشکل بر نخورید. سیم ‌ها، سوکت ترموستات و مهره وصل المنت را باز کنید. البته مهره را نباید تا آخر باز کنید. بایستی موقعی که مهره به آخر پیچ رسید ضربه آرامی با ته پیچ گوشتی به آن بزنید تا پیچ و مهره به درون المنت برود. اکنون المنت آزاد شده و می ‌توانید آن را از دستگاه جدا کنید.
 • در این مرحله از تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش بایستی المنت جدید را در ماشین لباسشویی قرار دهید. برای این کار باید ترموستاتی که داخل المنت قرار گرفته است را فشار دهید تا در بیاید و آن را داخل المنت جدید قرار دهید. روی قسمت لاستیکی المنت جدید کمی مایع ظرفشویی بمالید تا بتوانید آن را راحت ‌تر در جای خود قرار دهید.
 • سپس المنت را به آرامی هل دهید تا در جای خود قرار بگیرد و پیچ و مهره‌ های المنت را سفت کنید. اکنون مطابق عکسی که گرفتید سیم ‌ها و فیش ترموستات را وصل کنید. پنل‌ ها را سر جایشان قرار دهید و پیچ ‌هایشان را سفت کنید. کلیپس واشر درب نیز باید به خوبی محکم شود.
 • یک برنامه شستشو را به طور آزمایشی اجرا کنید تا از صحت تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش اطمینان حاصل کنید.

کلام آخر …

چون این کارهای فنی باید به دست یک فرد متخصص انجام شود، اگر شما دانش و مهارت لازم را برای تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش ندارید توصیه می ‌کنیم که خودتان این کار را انجام ندهید. زیرا ممکن است وقت و هزینه خود را بیهوده تلف کنید. حتی ممکن است به دیگر قطعات آسیب بزنید و مجبور به پرداخت هزینه اضافه شوید. برای تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می ‌توانید با مجموعه تعمیرات بوش تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض سنسورهای ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

5/5 - (9 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *