تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

امروزه در کمتر خانه ای لباس‌ها با دست شسته می شود و اکثر افراد از ماشین لباسشویی برای شستن لباس ‌های خود استفاده می ‌کنند. موقعی که ماشین لباسشویی خراب می شود، دردسر و زحمت زیادی برای افراد خانواده دارد. زیرا امروزه اکثر افراد شاغل هستند و اگر بخواهند لباس ‌های خود را با دست بشویند وقت زیادی از آنها گرفته می‌ شود. علاوه بر آن خیس شدن لباس‌ ها و از بین رفتن لطافت دست‌ ها برایشان آزاردهنده است.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی به وجود بیاید خراب شدن تایمر آن است. اگر می‌ خواهید در مورد عیب یابی و تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش بیشتر بدانید با ما همراه باشید. همچنین برای تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می‌توانید از مجموعه تعمیرات بوش کمک بگیرید.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

تایمر ماشین لباسشویی بوش چیست؟

ماشین لباسشویی های مدرن، یک قطعه به نام تایمر دارند. وظیفه این قطعه کنترل عملکرد ماشین لباسشویی در مراحل مختلف شستشو است. یعنی مراحل شستشو، آبکشی و … را مشخص و تنظیم می کند. پس اگر تایمر به درستی کار نکند عملکرد کل مراحل مختل می شود. در این صورت ممکن است نیاز به تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش داشته باشید.

ارتباط تایمر ماشین لباسشویی بوش با دیگر قطعات دستگاه به چه صورت است؟

اگر شما ارتباط بین تایمر با دیگر قطعات را بدانید، هم بهتر متوجه عملکرد آن می شوید. در صورت وجود مشکل، می توانید عیب یابی را بهتر انجام دهید و زودتر متوجه شوید که مشکل پیش آمده مربوط به کدام قسمت دستگاه است. در ادامه ارتباط تایمر با هر قطعه را به صورت مجزا بررسی خواهیم کرد.

ارتباط بین تایمر و میکروسوئیچ درب

در قفل درب یک میکروسوئیچ وجود دارد. وظیفه میکروسوئیچ بررسی بسته بودن درب می باشد. تایمر ماشین لباسشویی در صورتی شروع به کار می کند که درب کاملا بسته باشد. پس اگر تایمر شروع به کار نکند، باید درب و میکروسوئیچ بررسی شود. ممکن است درب به درستی بسته نشده باشد. باید باز یا بسته بودن آن را بررسی کنید.

اگر درب بسته بود و باز هم تایمر کار نکرد، ممکن است میکروسوئیچ فعال نشده باشد. پس باید میکروسوئیچ را بررسی کنید. برای این کار باید دو شاخه برق را از پریز بکشید و میکروسوئیچ را با دستگاه مولتی متر تست کنید. اگر میکروسوئیچ مشکل داشت، بایستی آن را تعویض کنید.

ارتباط تایمر با هیدروستات

ارتباط تایمر با هیدروستات

سطح آب مخزن ماشین لباسشویی با کنترل سطح آب بررسی می شود. هیدروستات ها نقش مهمی را در این امر ایفا می کنند. هیدروستات وظیفه دارد که سطح آب دستگاه را تنظیم کند. برای فعال شدن تایمر نیز نیاز است که سطح آب مناسب باشد. پس در صورتی که تایمر کار نکند ممکن است هیدروستات دچار مشکل شده باشد و سطح آب تنظیم نباشد.

البته همیشه مشکل از هیدروستات نیست. قطعه ای به نام میکروسوئیچ کنترل سطح جریان برق شیربرقی را کنترل می کند و سطح آب را نیز بررسی می کند تا تایمر وصل شود. پس ممکن است آب به سطح مناسبی در مخزن رسیده باشد اما میکروسوئیچ دچار مشکل شده باشد و تایمر کار نکند. پس بایستی این قطعه را نیز بررسی کنید و هر قطعه ای که مشکل داشت را تعویض کنید.

ارتباط تایمر با پمپ تخلیه

پمپ تخلیه، وظیفه تخلیه کردن آب را بر عهده دارد. به این صورت که پس از آبکشی، آب کثیف به وسیله پمپ از مخزن دستگاه خارج می شود. اگر پمپ خراب شود، دستگاه خالی شدن مخزن را تشخیص نمی دهد. در این صورت تایمر وارد مرحله بعدی شستشو نخواهد شد. در صورتی که به این مورد برخوردید، پمپ تخلیه و اتصالات آن را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

ارتباط تایمر با شیر برقیدر ماشین لباسشویی بوش

شیر برقی وظیفه تامین آب گرم و سرد دستگاه را بر عهده دارد. همانطور که گفتیم، برای اینکه تایمر شروع به کار کند، نیاز است که سطح آب به حد مناسبی برسد. پس اگر شیربرقی کار نکند و آب وارد دستگاه نشود، تایمر نیز به کار نمی افتد. پس باید شیربرقی، سیم های آن و شلنگ های آب را نیز بررسی کنید.

ارتباط تایمر و موتور

در داخل تایمرها شیفت وجود دارد. موقعی که شیفت چرخش دارد، کلیدها فعال و غیر فعال شده و عملکرد قطعاتی از جمله موتور، پمپ و شیر برقی کنترل می شود. چرخش شیفت توسط بخشی از موتور تایمر انجام می شود. موقعی که دستگاه روشن می شود، باید موتور تایمر با سرعت مشخصی شروع به چرخش کند.

اگر می خواهید تایمر را تست کنید، باید همه ترمینال های خروجی و ورودی ها را به وسیله مولتی متر تست کنید. ممکن است نیاز به تعویض تایمر باشد. برای تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان و به صورت کلی تمامی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش می توانید از مجموعه تعمیرات بوش کمک بگیرید.

تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش به چه صورت انجام می شود؟

آموزش تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش

اگر پس از بررسی های لازم به این نتیجه رسیدید که بایستی تایمر را تعویض کنید، با ما همراه باشید تا نحوه انجام این کار را به شما بگوییم. البته در نظر داشته باشید که یک تعمیرکار متخصص هم عیب یابی را بهتر انجام می دهد هم می تواند بدون آسیب رساندن به دیگر قطعات تعویض را انجام دهد.

اگر فردی بدون تخصص این کار را انجام دهد، ممکن است مشکل دستگاه را اشتباه تشخیص دهد و پس از تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش مشکل حل نشود. یا اینکه در حین تعویض، به ماشین لباسشویی یا قطعات آن آسیب بزند و مجبور به پرداخت هزینه اضافی شود. اگر مهارت انجام این کار را دارید یا در هر صورت تمایل دارید خودتان این کار را انجام دهید، بایستی این مراحل را دنبال کنید:

  • در اولین قدم، برای ایمنی خود و ماشین لباسشویی، برق دستگاه را قطع کنید.
  • پیچ های پنل جلویی را باز کنید و پنل را جدا کنید.
  • حال به تایمر دسترسی دارید و می توانید آن را تعویض کنید. برای جدا سازی تایمر باید اتصالات آن را جدا کنید. بهتر است قبل از جدا سازی سیم ها از نحوه اتصال آن ها عکس بگیرید تا موقع اتصال مجدد به مشکل برنخورید.
  • وقتی اتصالات را جدا کردید، تایمر قدیمی را در بیاورید و تایمر نو را جایگزین کنید.
  • سیم ها و پیچ هایی که باز کردید را مجدد متصل کنید. بهتر است اول پیچ ها را ببندید بعد سیم ها را متصل کنید.
  • پنل جلویی را سر جایش قرار دهید و با بستن پیچ ها آن را محکم کنید.
  • دستگاه را ‌به برق بزنید و یک برنامه شستشو را به طور آزمایشی اجرا کنید تا از عملکرد تایمر اطمینان حاصل کنید.

هزینه تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش چقدر است؟

اگر شما بخواهید تایمر ماشین لباسشویی خود را تعویض کنید، قطعاً نیاز به یک تایمر نو دارید. هزینه این تایمر نو، به نوع و برند آن تایمر بستگی دارد. همچنین علاوه بر هزینه تایمر نو، بایستی هزینه ایاب ذهاب، هزینه عیب یابی و دستمزد تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش را نیز بپردازید.

کلام آخر

تعمیر لوازم خانگی و تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش یک کار تخصصی است و اگر افراد بدون داشتن مهارت و تخصص کافی دست به این کار بزنند،‌‌ تنها باعث خرابی قطعات دیگر دستگاه و بیشتر شدن هزینه‌ های پرداختی می ‌شوند. به همین دلیل بهتر است تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش خود را به دست یک تعمیرکار متخصص بسپارید. مجموعه تعمیرات بوش آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعویض تایمر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: رفع بوی بد ماشین لباسشویی بوش

5/5 - (11 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *