سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش

راهکارهای متعددی برای سالم نگه داشتن و افزایش عمر قطعات ماشین ظرفشویی وجود دارد که یکی از مهمترین و اصلی ‌ترین آنها، انجام سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش است. انجام این سرویس هرچند ماه یکبار برای دستگاه ضروری است و می ‌تواند از بسیاری مشکلات پیشگیری کند. شما می ‎توانید بخشی از این سرویس را خود در خانه انجام دهید و یا اینکه از مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی کمک بگیرید. یکی از بهترین این مراکز، مجموعه تعمیرات بوش می ‎باشد.

این مرکز با داشتن ویژگی ‎هایی همانند دریافت هزینه ‌ای مناسب، متخصصان کاربلد و حرفه ‎ای و انجام تعمیرات و تعویض قطعات به بهترین شکل ممکن، جزء بهترین مراکز تعمیراتی به شمار می‎ آید. شما می‌ توانید جهت انجام سرویس دوره‌ ای ماشین ظرفشویی و به طور کلی تمامی موارد تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان ، با ما تماس حاصل بفرمایید.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

فواید انجام سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش

  • افزایش عمر قطعات: در سرویس ماشین ظرفشویی بوش، قطعات معیوب تعویض و تعمیر شده و تمامی اجزای دستگاه نیز جرم ‌گیری می ‎شوند. با انجام این کار، عمر قطعات افزایش پیدا می ‎کند.
  • بهداشت: سرویس دوره‎ ای ظرفشویی بوش، شامل تمیز کردن قطعات مختلف از جمله بدنه دستگاه، فیلترها، لولاها و دیگر قطعات می‌ باشد. با تمیز کردن این قطعات، مسلما بهداشت دستگاه بیشتر شده و ظروف بهتر شسته می ‎شوند.
  • جلوگیری از خرابی های بزرگ: اغلب اوقات به دلیل وجود خرابی کوچکی در قطعات دستگاه، خرابی ‎های بزرگتری به وجود می ‎آیند. از آنجایی که در سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش، تمامی قطعات مورد بررسی قرار می ‌گیرند، اگر کوچکترین مشکلی در آنها مشاهده شود، به سرعت تعویض و تعمیر می‎ شوند. با انجام این کار، خرابی دیگر گسترش پیدا نمی‌ کند.
  • صرفه ‌جویی در مصرف انرژی و آب: پس از انجام سرویس دوره ‌ای ظرفشویی، ماشین سالم‌ تر شده و عملکرد آن بهبود پیدا می ‌کند. در نتیجه مصرف آب و انرژی نیز کاهش می ‌یابد. همچنین اگر یکی از قطعات دستگاه معیوب باشد، ممکن است که موجب مصرف زیاد انرژی شود. امّا با انجام این سرویس، این مشکل نیز رفع می ‌گردد و هزینه ‎های شما کاهش پیدا می‎ کند.
  • بهبود عملکرد دستگاه: سرویس دوره‎ ای شامل تعمیر و تعویض قطعات معیوب دستگاه، جرم گیری قطعات مختلف و… می ‎شود. همگی این موارد، عملکرد ماشین ظرفشویی بوش را بهبود می ‎بخشند و کارایی آن را افزایش می‎ دهند.

خدمات سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش

خدمات سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش

جرم گیری فیلترها

فیلترها جزء قطعات اصلی دستگاه هستند که مانع از ورود تکه‌ های غذا و زباله‎ به پمپ تخلیه می ‌شوند.این فلیترها به صورت مداوم احتیاج به جرم گیری دارند و در غیر این صورت، مسدود شده و در هنگام تخلیه مشکل ایجاد می ‎کنند. یکی از خدمات سرویس ظرفشویی بوش، جرم گیری فیلترها است که به این صورت می‎ توانید آن را انجام دهید:

فیلترها را از دستگاه جدا کرده، زباله‎ ها و تکه‎ های غذا را به خوبی از روی آن پاک کنید. پس از انجام این کار، فیلترها را مجددا در جای خود قرار دهید.

جرم‎گیری بازوهای آبپاش

این قطعات در کف و در زیر قفسه بالایی ماشین ظرفشویی قرار دارند و در برخی مدل ‌ها نیز، ممکن است که یکی از این قطعات در سقف ماشین نیز وجود داشته باشد. بازوهای آبپاش، آب و شوینده را به تمامی ظروف اسپری می ‎کنند.

این بازوها دارای منافذی هستند که اگر به‎طور مداوم تمیز نشوند، به مرور مسدود شده و باعث می‎ شوند که ظروف به خوبی شسته نشود و حتی پس از پایان فرآیند شست و شو نیز، کثیف بمانند. علاوه بر این، کثیف بودن بازوهای آبپاش می ‎تواند باعث ایجاد بوی بد ظروف بشود. برای تمیز کردن بازوهای آبپاش باید با استفاده از خلال دندان و یا سوزن، منافذ آن را باز کنید.

تمیز کردن لولاها

لولاها یکی از قطعات ماشین ظرفشویی بوده که به مرور زمان گرد و غبار و چربی را جذب خود می‎ کنند. اگر لولاها به خوبی تمیز نشوند، پس از مدّتی، هنگام باز و بسته کردن درب صدای جیر جیر از خود تولید می ‌کنند.

برای تمیز کردن لولاها باید ابتدا با استفاده از یک دستمال گرد و غبارهای آن را پاک کنید. سپس با استفاده از اسپری‎ های چربی زدا، چربی آن را نیز از بین ببرید.

جرم گیری دستگاه

یکی دیگر از خدمات سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش، جرم گیری دستگاه است. در این سرویس تمامی قطعات همانند قطعات و اجزایی که از آنها در بالا نام برده شد جرم گیری می‎ شوند. همچنین بدنه ماشین ظرفشویی نیز باید تمیز و جرم گیری شود. به این منظور شما می‎توانید از شوینده ‎های مخصوص استفاده کنید.

تمیز کردن نوارهای پلاستیکی درب

دور درب نوارهای پلاستیکی قرار دارند که از نشتی آب به بیرون ماشین جلوگیری می‎ کنند. از آنجایی که این نوارها همیشه در معرض آلودگی و آب قرار دارند، باید به صورت مداوم تمیز شوند. در غیر این صورت، پوسیده شده و در مدّت کوتاهی باید تعویض شوند. برای جرم گیری این قطعات با استفاده از یک دستمال مرطوب، نوارها را تمیز کنید.

بررسی و عیب یابی قطعات

سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش را در خانه

در هنگام انجام سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی، قطعات داخلی دستگاه مورد بررسی قرار می ‌گیرند. در صورت وجود کوچکترین مشکلی، به سرعت تعمیر و تعویض می‎ شوند.  برخلاف خدمات قبلی، این مورد به دانش فنی و تخصص در زمینه تعمیرات لوازم خانگی نیاز دارد. به همین جهت توصیه می ‌کنیم که این کار را به دست افراد متخصص بسپارید. به این منظور شما می ‎توانید از مجموعه تعمیرات بوش نیز کمک بگیرید.

آیا می توان سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش را در خانه انجام داد؟

همانطور که مشاهده کردید برخی از این سرویس ‌ها را می ‎توان در خانه انجام داد و احتیاجی به کمک گرفتن از مراکز تعمیرات تخصصی نیست. امّا برخی دیگر همانند عیب یابی، تعویض و تعمیر قطعات را نمی‎ توان بدون داشتن دانش فنی و ابزار و وسایل لازم در خانه انجام داد و باید از یک مرکز معتبر کمک گیرید.

متخصصان مجموعه تعمیرات بوش همیشه آماده هستند تا به شما در امر تعویض، تعمیر و همچنین سرویس ماشین ظرفشویی بوش کمک کنند. شما می ‌توانید به این منظور با ما تماس بگیرید. از آنجایی که تمامی افراد این مرکز همگی افرادی متخصص و با تجربه هستند، می ‎توانید اطمینان داشته باشید که دستگاه شما به خوبی تعمیر خواهد شد و مشکلی از این بابت برای آن به وجود نخواهد آمد.

هزینه انجام سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش چقدر است؟

متأسفانه باید گفت که نمی‎ توان هزینه‎ ای ثابت را برای این امر در نظر گرفت. چرا که این سرویس دارای خدمات متعدد و مختلفی است و این بستگی به شما دارد که کدام سرویس ‎ها را انجام دهید. واضح است که هرچه سرویس‎ های بیشتری برای دستگاه شما انجام شود، هزینه انجام این سرویس نیز بالاتر می ‏رود. شما می‎ توانید جهت اطلاع از هزینۀ تقریبی این امر، با مجموعه تعمیرات بوش تماس بگیرید.

کلام آخر…

سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش یکی از اقدامات ضروری و لازم جهت افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی و بهبود کارکرد آن است. این سرویس شامل خدمات مختلفی همچون جرم گیری قطعات مختلف، بررسی و عیب یابی قطعات، تعمیر و تعویض قطعات معیوب و… می ‎شود.

توصیه ما به شما این است که این سرویس را هرچند ماه یکبار انجام دهید و برای انجام آن نیز از افراد متخصص کمک بگیرید. چرا که اگر قطعه‎ ای خراب در دستگاه شما وجود داشته باشد، توسط این افراد تعمیر و در صورت نیاز تعویض می‎ گردد و همچنین مطمئن ‌تر است.

شما می ‎توانید به این منظور با مجموعه تعمیرات بوش که یکی از بهترین مراکز تعمیرات لوازم خانگی است تماس بگیرید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا درخواست تکنسین، از طریق شماره تماس 09130108396 اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: برنامه های شستشو ماشین ظرفشویی بوش

5/5 - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *