تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

آیا ماشین لباسشویی شما هنگام شستشو سر و صدای زیادی تولید می کند و احساس می کنید قطعه ای درون آن جا به جا می شود؟ یا هنگامی که لباس ها را پس از اتمام شستشو بیرون می آورید می بینید که خیس هستند و خشک نشده اند؟ این مشکلات شاید بیش از یک دلیل داشته باشند اما خرابی دیگ محتمل تر است.

ما در این مقاله به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش‌ خواهیم پرداخت. قبل از آن خوب است بدانید مجموعه تعمیرات بوش آماده خدمت به شما عزیزان در خصوص تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می باشد.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

دیگ ماشین لباسشویی بوشدیگ قطعه ای در ماشین های لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است که موقع شستشو لباس ها بایستی درون آن قرار بگیرند. این قطعه به شکل سطل طراحی شده و به پهلو در دستگاه قرار گرفته است. جنس دیگ استیل با ورق سیاه لعاب کاری شده است. دیگ ها سایز ها و ظرفیت های مختلفی دارند. ظرفیت وزن خالص لباس های خشکی را که در یک بار شستشو می توانید در دستگاه بریزید را نشان می دهد.شما باید با توجه به نیاز خود ظرفیت مناسب را انتخاب کنید. زیرا اگر همیشه لباس زیادی برای شستشو دارید و دیگ با ظرفیت کوچک انتخاب کنید، بایستی چند مرتبه ماشین لباسشویی را روشن کنید و به دستگاه آسیب می زنید. اگر لباس های کمی برای شستن دارید ولی دیگ با ظرفیت زیاد انتخاب کنید، لباس ها یک طرف دیگ می افتند و به دیگ و دیگر قطعات آسیب می رسانند. در این صورت شما مجبور به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش خود می شوید.علائم خرابی دیگ ماشین لباسشویی بوشعلائم خرابی دیگ ماشین لباسشویی بوشبرخی علائم و نشانه ها، خبر از خرابی دیگ می دهند و به شما هشدار می دهند که موقع تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش شما رسیده است. این علائم عبارتند از:

 • سر و صدای زیاد دیگ موقعی که موتور روشن می شود.
 • خشک نبودن لباس ها پس از اینکه شستشو تمام می شود.
 • نچرخیدن دیگ پس از فشردن دکمه استارت دستگاه.
 • سوراخ شدن دیگ ماشین لباسشویی بوش.

اگر این علائم را مشاهده کردید، برای عیب یابی و تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش در اصفهان می توانید با مجموعه تعمیرات بوش تماس حاصل فرمایید.دلایل خرابی دیگ ماشین لباسشویی بوشبرای اینکه عمر یک قطعه بیشتر شود، باید بدانید چه کارهایی موجب خرابی آن می شود تا آن کارها را انجام ندهید. عواملی که موجب خرابی دیگ ماشین لباسشویی بوش می شوند عبارتند از:

 • حمل دستگاه به شیوه نادرست: اگر دستگاه را به طور صحیح جا به جا نکنید امکان دارد اهرم هایی که به دیگ متصل است جدا شود و از جای خود خارج شود.
 • شستن لباس هایی که به دستگاه آسیب می زند: برخی لباس ها سنجاق یا چیزهای نوک تیز دارند. این گونه لباس ها نباید در ماشین لباسشویی شسته شوند. یا اگر امکان دارد باید سنجاق و وسایلی که به آن متصل است را جدا کنید و بعد لباس را در ماشین لباسشویی بریزید. زیرا آن ها به دیگ آسیب می زنند و موجب نشتی دیگ می شوند. در این صورت شما مجبور به تعویض دیگ ماشین لباسشویی بوش خواهید شد.
 • توجه نکردن به ظرفیت ماشین لباسشویی: همانطور که گفتیم دیگ ها ظرفیت مشخصی دارند و باید با توجه به ظرفیت آن ها لباس درونشان بریزید. اگر بیش از ظرفیت لباس بریزید، موتور توانایی چرخش دیگ را نخواهد داشت و سنگینی لباس ها موجب آسیب به قطعات می شود. کم ریختن لباس هم مانند زیاد ریختن آن برای دستگاه ضرر دارد و کار درستی نیست.

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوشتعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوشبرای اینکه بتوانید دیگ ماشین لباسشویی را باز کرده و اقدام به تعویض یا تعمیر آن کنید، این مراحل را دنبال کنید:

 • اولین و مهم ترین کاری که موقع انجام کارهای فنی باید انجام دهید حفظ ایمنی است. برای حفظ ایمنی باید برق دستگاه را کاملا قطع کرده و از دستکش مخصوص استفاده کنید.
 • سقف ماشین لباسشویی که به کنترل پنل وصل شده است را باز کنید تا به قسمت داخلی دسترسی پیدا کنید. برای این کار باید پیچ هایی که پشت سقف قرار دارد را باز کنید.
 • جا پودری را از دستگاه جدا کنید. سپس اتصالات و سیم هایی که به تایمر وصل است را جدا کنید تا بتوانید کنترل پنل را باز کنید. قبل از جدا کردن سیم ها از آن ها عکس بگیرید تا موقع اتصال مجدد بدانید به چه صورت سیم ها را وصل کنید.
 • در این مرحله باید لاستیک دور درب را آزاد کنید. برای این کار باید بررسی کنید که چند پیچ نوار لاستیکی را به ماشین لباسشویی متصل کرده است. سپس پیچ هایی را که در گوشه سمت راست و چپ بالا هستند را باز کنید. پایین پنل را نیز بررسی کنید و اگر پیچی در آنجا هست آن ها را نیز باز کنید.
 • وزنه های تعادل به وسیله پیچ به قسمت بالا و جلوی دیگ متصل است که برای دسترسی به دیگ باید آن ها را باز کنید و وزنه را جدا کنید.
 • حال موقع جدا کردن محفظه جاپودری است. برای این کار پیچ هایی که محفظه را به پنل جلویی وصل کرده است را باز کنید. سپس شلنگ هایی که به محفظه وصل است را بیرون بکشید و محفظه را جدا کنید.
 • در مرحله بعدی تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش، پیچ هایی که به پنل پشتی دستگاه وصل هستند را باز کنید تا به فولی و تسمه دسترسی پیدا کنید. تسمه روی فولی قرار دارد. برای جدا کردن تسمه، آن را به بیرون بکشید و بچرخانید. پس از اینکه تسمه را جدا کردید پیچ فولی را باز کنید و آن را هم جدا کنید. موقع این کارها باید مواظب انگشتان خود باشید.
 • سیم هایی که به موتور متصل است و پیچ هایی که موتور را به بدنه وصل کرده است را باز کنید و موتور را از بدنه جدا کنید. هنگام این کار چند نکته را باید رعایت کنید. اول اینکه مواظب سیم ها باشید که آسیب نبینند. دوم اینکه قبل از جدا کردن سیم ها از آن ها عکس بگیرید تا هنگام اتصال مجدد دچار مشکل نشوید. سوم اینکه در صورت امکان از یک فرد دیگر برای جدا کردن موتور کمک بگیرید، زیرا وزن آن زیاد است.
 • یک شلنگ مشکی دیگ را به پمپ وصل کرده است. این شلنگ به وسیله بست های نگهدارنده که در دو سر خرطومی اش قرار دارند به دیگ وصل است. با باز کردن این بست ها شلنگ را جدا کنید.
 • کمک هایی در دستگاه وجود دارند که یک سرشان به دیگ و سر دیگرشان به کف ماشین لباسشویی وصل است. پیچ هایی که در دو سر کمک ها قرار دارد را باز کرده و آن ها را جدا کنید.
 • باقی اتصالات دیگ را جدا کنید.
 • دو فنر دیگ را به بدنه وصل کرده است. این دو فنر را جدا کرده و دیگ را خارج کنید.
 • اگر دیگ قابل تعمیر است آن را تعمیر و اگر نه یک دیگ نو را جایگزین کنید.
 • حال تمام قطعات و اتصالات را از آخر به اول ببندید.

در صورتی که تعمیر دیگ در توان و تخصص شما نیست، می توانید برای تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش در اصفهان از مجموعه تعمیرات بوش کمک بگیرید.هزینه تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش در اصفهانهزینه تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش در اصفهاناگر می خواهید تعمیر دیگ را به مجموعه تعمیرات بوش بسپارید، بایستی هزینه ایاب ذهاب، هزینه عیب یابی و دستمزد تعمیر را بپردازید. همچنین در صورتی که قطعه نو جایگزین شود، هزینه قطعه را که به نوع، برند و جنس قطعه بستگی دارد را نیز بایستی بپردازید.کلام آخر…تعمیر دیگ کار نسبتا سختی است. زیرا قطعات و اتصالات زیادی را باید باز کنید. اگر تخصص و توان کافی برای این کار ندارید، این کار را به یک فرد متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش بسپارید. که از آسیب های احتمالی به قطعات جلوگیری شود و تعمیر به درستی انجام شود. برای تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بوش در اصفهان، مجموعه تعمیرات بوش آماده خدمت رسانی به شما دوستان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر برد یخچال فریزر بوش در اصفهان ، تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

5/5 - (10 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *