تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان

در روزگار امروزی بسیاری از لوازم الکتریکی در زندگی انسان ها کاربرد داشته و هرکدام با هدف خاصی ساخته شده اند. ماشین ظرفشویی از جمله لوازمی است که این روزها به منظور تسهیل در فرایند شست و شوی ظروف آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع وسیله هم اکنون در برندهای مختلفی در بازار عرضه شده که از جمله معروف ترین آن ها شرکت بوش می باشد. در حال حاضر همکاران ما در مرکز تعمیرات بوش از تجربه و تخصص فراوانی در زمینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان برخوردار هستند.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی

اغلب لوازم الکتریکی ساخت امروز با وجود آنکه در نحوه گذراندن امور زندگی انسان ها تاثیرگذاری مثبت داشته، اما مستعد انواع آسیب دیدگی نیز می باشند. ساختار داخلی ماشین ظرفشویی به گونه ای است که از قطعات متعددی تشکیل شده و در صورت آسیب دیدگی هر یک از آن ها، نیاز به بررسی توسط متخصصین مربوطه خواهد بود.

به جرات می توان گفت برد الکترونیکی، مهم ترین قطعه استفاده شده در ماشین ظرفشویی بوده که سایر قسمت ها تحت فرمان آن فعالیت می نمایند. البته برد الکترونیکی در مقایسه با دیگر قطعات به کار رفته در ماشین ظرفشویی آسیب پذیری کمتری داشته اما با این وجود در صورت خرابی آن عملکرد کلی دستگاه دچار اختلال خواهد شد.

هنگامی که قطعات موجود بر روی برد مانند ترانزیستور، خازن، رله، دیود و… آسیب ببینند، می بایست عملیات تعمیر یا تعویض آن ها با دقت بسیاری صورت بگیرند. هم اکنون مجموعه تعمیرات بوش، مرکز تعمیر لوازم خانگی بوش در اصفهان، دارای تکنسین های مجربی بوده که در زمینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان نیز مشغول به فعالیت هستند.

نحوه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش

به منظور تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش لازم است تا مراحل فوق به درستی طی شوند.

 • ابتدا با خاموش نمودن ماشین ظرف شویی جریان برق موجود در آن به طور کلی قطع گردد.
 • از محل قرار گیری برد الکترونیکی در ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کرده و قاب مربوط به این قسمت باز شود.
 • سوکت اتصال یافته به برد الکترونیک را با دقت از آن جدا نموده و سپس قطعه مذکور (برد) از دستگاه بیرون آورده شود.
 • در نهایت پس از انجام عملیات تعمیر، برد الکترونیکی به جای خود بازگردانده شود.

لازم به ذکر است که یکی از ابزارهایی که اغلب تعمیرکاران از آن جهت تعمیر برد الکترونیک بسیاری از دستگاه ها از جمله ماشین های ظرفشویی استفاده می کنند مولتی متر است. مولتی متر در حقیقت وسیله ای به منظور سنجش اتصالات الکترونیکی، میزان ولتاژ، آمپر و… می باشد.

دلایل خرابی برد ماشین ظرفشویی بوش

دلایل خرابی برد ماشین ظرفشویی بوش

پیش از هرگونه اقدامی به منظور تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش می بایست ابتدا علل خرابی آن کشف شده و مورد بررسی قرار بگیرد. همکاران ما در مجموعه خدمات بوش این آمادگی را داشته  تا در زمینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان خدمات لازم را ارائه نمایند.

لازم به ذکر است که این عزیزان از فناوری های مدرن و پیشرفته دنیا در فعالیت های خود بهره می برند. در ذیل برخی از مهم ترین دلایل آسیب دیدگی برد ماشین ظرفشویی آورده شده اند.

 • خازن های به کار رفته درون ماشین ظرفشویی نیم سوز شده اند.
 • سیم پیچ ها دچار اتصالی شده اند.
 • احتمال دارد عملکرد یک یا چند قسمت از برد دچار اختلال شده باشند.
 • نوسانات ناشی از افزایش و کاهش جریانات برق درون ساختمان موجب آسیب دیدگی برد الکترونیکی شده است.
 • برد الکترونیکی در اثر تماس فیزیکی با رطوبت دچار خرابی شده است.
 • و …

علائم خرابی برد ماشین ظرفشویی بوش

در ادامه به علائم آسیب دیدگی برد ماشین ظرفشویی بوش پرداخته می شوند.

 • ماشین ظرفشویی بوش امکان روشن شدن را ندارد.
 • دستگاه در حین فعالیت و به صورت ناگهانی از کار افتاده و خاموش می گردد.
 • از محل قرار گیری برد الکترونیکی در ماشین ظرفشویی بوش بوی سوختگی به مشام می رسد.
 • آب موجود در ماشین ظرفشویی به خوبی گرم نمی شود.
 • فرایند خروج و تخلیه آب از ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است.

عوامل موثر بر هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی

هنگامی که صحبت از تعمیر برد ماشین ظرفشویی به میان می آید، مطمئنا موضوع هزینه پرداختی به منظور دریافت خدمات و عوامل موثر بر آن اهمیت بسیاری پیدا می کند.

کارشناسان ما در مجموعه تعمیرات بوش که در حوزه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان فعالیت دارند با درک متقابل از شرایط مشتریان نسبت به دریافت حق الزحمه کاری خود اقدام می نمایند. در ادامه به برخی از عوامل تاثیرگذار بر نرخ حق الزحمه پرداختی جهت ارائه خدمات به منظور تعمیر برد ماشین ظرفشویی اشاره می شوند.

تعداد قطعات آسیب دیده

هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی

همانگونه که پیش تر نیز بدان اشاره شد، بردهای الکترونیکی از قطعاتی همچون خازن، ترانزیستور، رله، دیود و… تشکیل شده اند. هرچه تعداد بالاتری از این قطعات آسیب دیده باشند، نیاز به جایگزینی بیشتری داشته و در نهایت بر هزینه پرداختی بابت دریافت خدمات افزوده خواهد شد.

ایاب و ذهاب

سرویس ایاب و ذهاب دیگر عاملی است که به طور غیر مستقیم هزینه پرداختی به منظور تعمیر برد ماشین ظرفشویی و دیگر لوازم الکتریکی را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

کیفیت قطعات

هرچه قدر میزان کیفیت قطعات جایگزین شده در برد ماشین ظرفشویی بیشتر باشد سبب افزایش هزینه های پرداختی جهت تعمیر آن خواهد شد.

تعمیر یا تعویض

در صورتی که شدت آسیب دیدگی برد ماشین ظرفشویی در حدی بوده که امکان تعمیر آن میسر نباشد، تعویض این قطعه در دستور کار قرار می گیرد. لازم به ذکر است که معمولا تعویض قطعات در مقایسه یا تعمیر آن ها هزینه به مراتب بیشتری را برای مشتریان در بر خواهند داشت.

گاهی ممکن است برد الکترونیکی با ایراد جزئی مواجه شده اما عدم توجه کافی و همچنین گذشت زمان سبب گسترش مشکل آن شود. بدین منظور توصیه می شود که همواره در فواصل زمانی معین نسبت به بررسی وضعیت قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی از جمله برد الکترونیکی اقدام گردد.

بهترین مرکز تعمیر برد ماشین ظرفشویی در اصفهان

همه ما تمایل داریم تا در هنگام بروز مشکل در عملکرد لوازم الکتریکی خود جهت بررسی بیشتر وضعیت آن ها به مراکز معتبر مراجعه نماییم. گفتنی است که طبق آخرین استعلام های به عمل آمده، مجموعه ما به نام تعمیرات بوش بهترین مرکز به منظور تعمیر انواع لوازم خانگی و قطعات به کار رفته در آن ها می باشد.

این مجموعه در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان فعالیت داشته و پیرامون تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان نیز خدمات لازم را نسبت به همشهریان عزیز ارائه می دهد.

شماره تماس بهترین مرکز تعمیر برد ماشین ظرفشویی در اصفهان

در حال حاضر متخصصین ما که از تجربه فراوانی در زمینه تعمیر انواع قطعات لوازم الکترونیکی برخوردار هستند که آماده خدمت رسانی به شما همشهریان گرامی می باشند. شما می توانید به منظور دریافت راهنمایی بیشتر در حوزه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (28 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *