تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان

در مرکز تعمیرات بوش، خدمات تعمیر و تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان ارائه می‌ شود. این مرکز با تجربه و کارشناسان ماهر، به مشتریان خدماتی با کیفیت و قابل اعتماد ارائه می ‌دهد. تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بوش از جمله خدمات پرطرفدار این مرکز می ‌باشد. با ارائه قطعات اصلی و استفاده از تکنولوژی روز، مرکز تعمیرات بوش اطمینان می ‌دهد که مشتریان از عملکرد بهتر و بالاتر اسپری ماشین ظرفشویی بوش لذت ببرند.

تیم تخصصی مرکز تعمیرات بوش با رعایت استانداردهای بین ‌المللی، بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بوش را به ‌صورت حرفه ‌ای تعویض و تنظیم می‌ کنند. مشتریان می ‌توانند با اعتماد به این مرکز، از خدمات حرفه ‌ای و قیمت مناسب برخوردار شوند. بنابراین، در صورت نیاز به تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان، بهترین گزینه می ‌تواند مراجعه به مرکز تعمیرات بوش باشد.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

معرفی بازوی اسپری کننده ماشین ظرفشویی

بازوی آبپاش یا همان بازوی اسپری در ماشین ‌های ظرفشویی، بخشی است که آب و محلول شوینده را به ظروف مختلف پخش و پاشش می‌ کند. این بازوها در سقف یا در پایین ماشین ظرفشویی قرار گرفته و در طول چرخه شستشو به صورت خودکار حرکت می ‌کنند. تا آب و شوینده به صورت یکنواخت بر روی ظروف پخش شود و آنها را تمیز کنند. این بازوها معمولاً دارای شاخه‌ ها یا انشعاب ‌های مختلف هستند تا به تمامی نقاط ظروف دسترسی داشته باشند و کارایی بهتری در شستشو ارائه دهند.

بازوی اسپری کننده ماشین ظرفشویی بوش در کجا قرار دارد؟

اکثر مدل ‌های ماشین ظرفشویی بوش دارای ۲ یا ۳ بازوی آبپاش می ‌باشد که عمدتا در کف قرار دارند. در بعضی مدل ها یک بازوی آبپاش کوچک در سقف قرار دارد. شما با بیرون کشیدن سبد ظروف می ‌توانید آن ها را مشاهده کنید.

نشانه ها و خرابی های بازوی اسپری کننده ماشین ظرفشوی بوش

نشانه های بازوی اسپری کننده ماشین ظرفشوی بوش

نشانه‌ ها و علائم خرابی بازوی اسپری کننده آب ماشین ظرفشویی بوش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عدم چرخش یا حرکت صحیح بازو اسپری کننده آب ظرفشویی بوش: این مورد یه مشکل گسترده و پیچیده است. در ادامه به آن بیشتر خواهیم پرداخت.
 • خروج آب با فشار ضعیف از بازوی اسپری کننده آب: اگر آب با فشار ضعیف از بازوی آبپاش خارج شود، این نشانه مشکل در پمپ یا در آبرسانی به بازوهای آبپاش باشد.
 • شنیده شدن صداهای ناخوشایند در هنگام کارکرد ظرفشویی: وجود صداهای غیرعادی یا ناخوشایند در هنگام حرکت بازوها می ‌تواند نشانه خرابی یا مشکل باشد.
 • عدم تمیز شدن ظروف: اگر ظروف پس از چرخه شستشو به طور کامل تمیز نشوند، این نشانه می ‌تواند به خرابی بازوهای اسپری کننده ظرفشویی بوش اشاره کند.
 • وجود خوردگی یا زنگ زدگی: در صورتی که بازوی های آبپاش خوردگی یا زنگ زدگی داشته باشند، ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشند.
 • عدم توزیع یکنواخت آب و شوینده: اگر بازوی آبپاش به درستی نتواند آب و شوینده را به صورت یکنواخت بر روی ظروف پخش کند، این نشانه مشکلی در بازو یا سیستم آبدهی می ‌باشد.

تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان، توسط متخصصین مرکز تعمیرات بوش در این شهر انجام می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر بوش در اصفهان

علت نچرخیدن بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بوش

از علت ‌هایی که باعث نچرخیدن بازوی اسپری کننده ماشین ظرفشویی بوش شود، می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

باقیماندن ذره ‌های غذا بر روی بازوهای اسپری کننده

غذاهای سنگین یا لایه ‌های غذایی چسبیده روی بازوی آبپاش می ‌تواند مانع حرکت آزاد آن شود. این موجب می ‌شود که بازوی آبپاش نتواند به آزادی چرخش کند و در نتیجه نتواند به طور کامل آب و شوینده را به تمامی ظروف پخش کند.

بنابراین، تمیز کردن بازوی آبپاش و جلوگیری از انباشت غذا بر روی آن می‌ تواند به بهبود عملکرد و کارایی ماشین ظرفشویی بوش کمک کند.

چیدمان نادرست ظروف بر سبد ماشین ظرفشویی بوش

نشانه ها و خرابی های بازوی اسپری کننده ماشین ظرفشوی بوش

چیدمان بد ظروف در ماشین ظرفشویی می ‌تواند باعث نچرخیدن بازوی آبپاش شود. زیرا وقتی ظروف به طور نامناسبی در ماشین ظرفشویی بوش قرار می ‌گیرند، ممکن است به بازوی آبپاش گیر کند و مانع از چرخش آن شود. به عنوان مثال، اگر ظروف بزرگ ‌تر از اندازه یا با شکل ‌های غیرمنظم در نزدیکی بازوی آبپاش قرار گیرند، ممکن است در مسیر حرکت بازو مانعی ایجاد شود.

بنابراین، ترتیب مناسب ظروف در ماشین ظرفشویی بوش می ‌تواند به اجتناب از این مشکل کمک کند و بازوی آبپاش را قادر به چرخش کردن کند.

خرابی پمپ سیرکلاسیون ظرفشویی بوش

خرابی پمپ سیرکلاسیون ماشین ظرفشویی بوش می ‌تواند باعث عدم چرخش بازوهای آبپاش شود. زیرا پمپ سیرکلاسیون مسئول ایجاد فشار آب به صورت یکنواخت و به میزان کافی بر روی بازوهای آبپاش است.

اگر پمپ سیرکلاسیون خراب شود و آب به اندازه کافی به بازوهای آبپاش نرسد، آنها نمی ‌توانند به طور کامل چرخش کنند. این موجب می ‌شود که آب و شوینده به طور یکنواخت به تمامی ظروف پخش نشود و عملکرد ماشین ظرفشویی بوش کاهش یابد.

از این رو باید جهت تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بوش، به مرکز معتبر مراجعه نمایید. افراد متخصص در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی بوش می توانند عیب یابی صحیحی انجام دهند و شما را از پرداخت هزینه های بی مورد نجات دهند.

انسداد در مسیر بازوهای اسپری کننده ماشین ظرفشویی بوش

انسداد در مسیر بازوهای اسپری کننده ماشین ظرفشویی بوش می ‌تواند باعث عدم چرخش بازوهای آبپاش شود. زیرا وجود مواد خارجی یا ذرات کوچک در مسیر آبپاش ممکن است بازوهای اسپری کننده را مسدود کند. بهتر است مسیرهای بازوهای اسپری کننده را به صورت دوره ای تمیز کنید تا عملکرد ماشین بهینه باقی بماند.

وجود مشکل در تیغه‌ های هلیکوپتری شکل ظرفشویی بوش

وجود مشکل در تیغه ‌های هلیکوپتری شکل ظرفشویی می ‌تواند باعث عدم چرخش آن ‌ها شود. زیرا تیغه ‌های هلیکوپتر برای تولید نیرو و حرکت به دور محور خود باید به صورت صحیح و هماهنگ چرخش کنند. اگر یک یا چند تیغه دچار مشکل شود، مانند شکستگی، انحراف یا انسداد، این می ‌تواند باعث عدم توازن و عدم چرخش صحیح تیغه ‌ها شود. در نتیجه، تیغه های هلیکوپتری قادر به تولید نیرو و حرکت به دور خود نخواهد بود و عملکرد آن تحت تأثیر خواهد بود.

انسداد فیلتر سیستم آبپاش ظرفشویی بوش

انسداد فیلتر سیستم آبپاش ماشین ظرفشویی می‌ تواند باعث عدم چرخش بازوهای آبپاش شود، زیرا وجود انسداد در فیلتر باعث محدود شدن جریان آب ورودی به بازوهای آبپاش می‌ شود. از طرف دیگر، انسداد فیلتر می ‌تواند منجر به خرابی قطعات دیگر ماشین ظرفشویی بوش شود و بازدهی آن را کاهش دهد.

نحوه تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بوش

نحوه تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بوش

برای تعویض بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی بوش، ابتدا مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی خاموش و از برق کشیده شده است. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در ابتدا سبد ظروف را بیرون کشیده و از جای خود خارج کنید.
 • بازوهای آبپاش فعلی را باز و از جای خود در آورید.
 • برای باز کردن بسته ‌های میله ‌ای یا پیچ ‌های متصل به بازوها، از ابزار مناسبی استفاده کنید تا شکسته نشوند.
 • پس از جدا کردن بازوهای فعلی، با دقت وارد فضای ماشین ظرفشویی شوید و بازوهای جدید را به جای قبلی آنها قرار دهید.
 • مطمئن شوید که همه اتصالات به درستی انجام شده و بازوها به طور صحیح در جای خود قرار گرفته ‌اند.
 • پس از تعویض بازوهای آبپاش، ماشین ظرفشویی را روشن کرده و عملکرد جدید بازوها را تست کنید تا اطمینان حاصل شود که به درستی نصب شده ‌اند.

هزینه تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان

برای تعویض بازوی اسپری کننده ماشین ظرفشویی خراب، باید هزینه ‌های زیر را در نظر بگیرید:

 • قیمت بازوی اسپری کننده جدید: قیمت بازوی اسپری کننده جدید ممکن است بسته به مدل ماشین ظرفشویی بوش شما متغیر باشد.
 • هزینه نصب: اگر نیاز به تعویض بازو توسط تکنسین دارید، باید هزینه نصب و کار فنی را هم در نظر بگیرید.
 • هزینه‌ های اضافی: برای مطمئن شدن از عملکرد صحیح بازوی جدید، ممکن است نیاز به تهیه قطعات جانبی یا تعویض قطعات دیگر باشد که هزینه ‌های اضافی را به همراه دارد.
 • هزینه ایاب و ذهاب: به دلیل انجام تعمیرات در محل.

سخن پایانی

مرکز تعمیرات بوش یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بوش می ‌باشد. یکی از ویژگی‌ های برجسته این مرکز، تیم متخصص و با تجربه ‌ای است که همواره آماده ارائه خدمات حرفه‌ ای به مشتریان هستند.

با توجه به تعهد به کیفیت و رضایت مشتریان، مرکز تعمیرات بوش به عنوان نمونه ای از حرفه ‌ای‌ ترین مراکز تعمیرات ظرفشویی بوش شناخته می ‌شود. این مرکز علاوه بر ارائه خدمات تعمیرات، قطعات اصلی بوش را نیز برای تعمیرات استفاده می‌ کند. از دیگر ویژگی ‌های این مرکز می ‌توان به دقت و سرعت در انجام تعمیرات، قیمت مناسب و ضمانت کیفیت کار اشاره کرد.

بنابراین، اگر به دنبال یک مرکز تعمیرات معتبر و حرفه ‌ای برای تعمیر ظرفشویی بوش خود هستید، مرکز تعمیرات بوش یک گزینه بسیار مناسب و با کیفیت می‌ باشد. شما می توانید جهت درخواست حضور تکنسین در آدرس خود برای تعمیرات با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکلات مخزن نمک ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان

5/5 - (9 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *