نصب ماشین لباسشویی بوش

در ادامه آموزش کاملی جهت نصب ماشین لباسشویی بوش به شما ارائه می دهیم. این روزها تهیه انواع محصولات لوازم خانگی همچون تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی و… برای منازل به منظور گذراندن امور زندگی امری ضروری می باشد. در حال حاضر کارخانجات بسیاری در سرتاسر دنیا پیرامون ساخت این نوع لوازم فعالیت داشته که محصولات هرکدام دارای ویژگی های خاص خود هستند. از جمله معروف ترین برندهای تولید کننده دستگاه های لوازم خانگی شرکت بوش بوده که محصولات آن با رعایت استانداردهای اولیه ساخته می شوند.

همچنین ماشین لباسشویی بوش را می توان جزء لوازمی به شمار آورد که هم اکنون دارای مشتریان زیادی در داخل و خارج از کشور می باشد. در ادامه این مقاله نکاتی در خصوص نحوه نصب ماشین لباسشویی بوش ذکر شده اند. امید است که مطالعه آن بتواند اطلاعات مورد نیاز افراد در این زمینه را افزایش دهد.

لازم به ذکر است با توجه به آنکه نصب ماشین لباسشویی بوش فرایندی تخصصی بوده بهتر است حتی الامکان انجام این عملیات به متخصصین مجرب در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش سپرده شوند.

جهت تماس با مرکز تخصصی تعمیرات بوش در اصفهان و ثبت درخواست های خدمات خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید. تعمیرکاران ما در سریع ترین زمان به شما خدمات خوبی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی بوش، ماشین ظرفشویی بوش، یخچال فریزر بوش و یخچال ساید بای ساید بوش ارائه می دهند.

مراحل نصب ماشین لباسشویی بوش

باز کردن پیچ های ترنلیست

ممکن است که در نگاه اول این پرسش به وجود آمده که منظور از پیچ های ترنلیست چیست و چه وظیفه ای را بر عهده دارند. در پاسخ باید گفت این پیچ ها در پشت ماشین لباسشویی بوش قرار داشته و از قسمت های داخلی دستگاه در هنگام جا به جایی و حمل و نقل محافظت به عمل می آورند.

لازم است پیش از راه اندازی ماشین لباسشویی بوش اقدام به بازگشایی پیچ های ترنلیست گردد. اگر هنگام آغاز به کار دستگاه، پیچ های نام برده باز نشده باشند فعالیت ماشین لباسشویی بوش توام با صدا و لرزش های شدیدی خواهد بود. در صورتی که مجددا قصد حمل و نقل ماشین لباسشویی بوش را داشتید بهتر است پیچ های ترنلیست مجددا در مکان های قبلی خود نصب شوند.

انتخاب بهترین مکان به منظور نصب ماشین لباسشویی بوش

انتخاب مکان مناسب جهت نصب ماشین لباسشویی بوش به این دلیل از اهمیت بالایی برخوردار بوده که بر روی عملکرد صحیح دستگاه و البته حفظ سلامت آن تاثیرگذار می باشد.

 • نخست آنکه محل در نظر گرفته شده جهت نصب دستگاه می بایست نهایتا به اندازه ۵/۱ متر با پریز برق فاصله داشته باشد. همچنین نکته مهم دیگر آنکه پریز مورد نظر تنها برای ماشین لباسشویی بوش مورد استفاده قرار گرفته و وسیله دیگری به آن متصل نشود.
 • محل ماشین لباسشویی بوش باید کاملا مسطح (تراز) بوده و حداکثر به اندازه ۱ درجه شیب داشته باشد.
 • فاصله ماشین لباسشویی بوش از محیط اطراف خود موضوع مهم دیگری بوده که لازم است در هنگام نصب آن رعایت شود. حداقل مقدار فضای خالی استاندارد در قسمت پشت و طرفین دستگاه به ترتیب ۱۰ و ۲ سانتی متر می باشد.

چگونگی قرارگیری و نصب ماشین لباسشویی بوش

"چگونگی

لازم است در هنگام نصب دستگاه به برخی نکات توجه کرده تا از تکان خوردن های بیش از حد ماشین لباسشویی بوش در حین انجام فعالیت جلوگیری به عمل آید.

 • در وهله اول می بایست دستگاه بر روی یک سطح کاملا صاف و البته مستحکم قرار داده شود.
 • مکانی که نصب ماشین لباسشویی بوش د آنجا صورت باید از گردش هوای کافی برخوردار باشد. همچنین نکته قابل توجه دیگر آن که شکاف هایی که به منظور تهویه هوا در دستگاه موجود هستند نباید دچار گرفتگی شده باشند.
 • به هیچ عنوان نباید با استفاده از قطعاتی همچون مقوا، چوب، پلاستیک و… اقدام به تراز نمودن سطح زیرین دستگاه شود.
 • بهتر است حتی الامکان از قرار دادن ماشین لباسشویی بوش در کنار لوازم گرمایشی مانند اجاق گاز، بخاری، آب گرم کن و… خودداری کرد. در صورتی که انجام عملیات فوق اجتناب ناپذیر بود، می بایست با استفاده از یک عدد ورق عایق میان دو وسیله فاصله ایجاد شود.
 • از دیگر ویژگی های محل نصب لباسشویی بوش این بوده که مقدار دمای آن جا بیش از حد پایین نباشد.
 • مکان در نظر گرفته شده برای نصب دستگاه باید به گونه ای باشد که در هنگام آسیب دیدگی ماشین لباسشویی بوش، تمامی زوایای آن به راحتی در دسترس تکنسین ها باشند.
 • بین سطح زیرین ماشین لباسشویی بوش و کف زمین باید دست کم چیزی در حدود ۲ سانتی متر فاصله باشد.

نصب اتصالات برقی ماشین لباسشویی بوش

در هنگام نصب لباسشویی بوش و اتصالات مربوط به آن لازم است دقت زیادی صورت بگیرد. هرگونه سهل انگاری و بی احتیاطی در این فرایند ممکن است خسارات بسیاری را به بار آورد.

 • در درجه نخست می بایست دستگاه را به پریزی وصل نموده که متصل به زمین یا اصطلاحا ارت دار باشد.
 • پس از اتمام کار با ماشین لباسشویی بوش لازم است تا ضمن قطع آب ورودی به دستگاه، دوشاخه آن نیز از پریز خارج شود.
 • اگر در هنگام کار با ماشین لباسشویی بوش متوجه مخدوش شدن کابل برق آن شدید، به جهت رعایت نکات ایمنی و حفظ سلامت دستگاه باید حتما نسبت به تعویض کابل اقدام شود.

اتصال شیلنگ آب ماشین لباسشویی بوش

اتصال شیلنگ آب ماشین لباسشویی بوش

در جهت متصل نمودن شیلنگ آب ماشین لباسشویی بوش رعایت نکات ذیل الزامی است.

 • هنگام نصب شیلنگ آب ماشین لباسشویی بوش لازم است فشار آب موجود در ساختمان حداقل ۳۰ و حداکثر ۱۰۰۰ کیلو پاسکال باشد. در صورتی که میزان فشار آب بیش از این مقدار بود، لازم است نصب یک عدد فشارشکن الزامی می باشد.
 • در هنگام خریداری شیلنگ آب ماشین لباسشویی بوش، دو عدد واشر پلاستیکی نیز به همراه آن موجود بوده که به آب بندی شیلنگ در نقطه اتصال یافته به شیر کمک می نمایند.
 • بهتر است هر چند وقت یکبار وضعیت سلامت شیلنگ آب دستگاه و همچنین اتصالات آن مورد بررسی قرار بگیرند و در صورت لزوم نسبت به تعویض آن ها اقدام شود.
 • معمولا در اغلب مواقع هنگام نصب ماشین لباسشویی بوش دو عدد شیر آب (گرم و سرد) به دستگاه اتصال می یابند. بدیهی است که استفاده از شیر آب گرم صرفه جویی در مصرف انرژی را در پی خواهد داشت.

تراز کردن ماشین لباسشویی بوش

 1. به منظور تراز نمودن ماشین لباسشویی بوش، باید موارد ذیل را مد نظر قرار داد.
 2. زمانی که که دستگاه بر روی یک سطح کاملا صاف و هموار قرار گرفته باشد صدا و لرزش های موجود در هنگام انجام کار به طور محسوسی کاهش خواهند یافت.
 3. با تنظیم پایه های موجود بر کف ماشین لباسشویی بوش می توان نسبت به تراز کردن دستگاه اقدام کرد.

جمع بندی مطالب

در این مقاله سعی شد تا به نکات مهمی پیرامون نصب ماشین لباسشویی بوش اشاره شوند. بدون شک سپرده شدن این فرایند به متخصصین این امر ریسک خرابی دستگاه را به حداقل خواهد رساند. از این رو در صورتی که تخصص لازم در این زمینه را ندارید حتما از کمک یک فرد متخصص استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: رفع صدا و لرزش ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

5/5 - (9 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *